banner6

İlerde yargılanacaklar

banner37

Hare Ergen’e ait olduğu ileri sürülen ve Ali Akkan ile 15 yaşındaki R. A.’nın çaldığı iddia edilen kanunsuz tabanca meselesiyle ilgili polis soruşturmasını tamamladı, zanlıların üçü de teminata bağlandı.

İlerde yargılanacaklar
banner150

banner150 banner150

Emine UYSAL

Lefkoşa’da kanunsuz tabanca tasarruf etmekle suçlanan Hare Ergen, Ali Akkan ile 15 yaşındaki R. A., hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandı. Zanlıların üçü de, ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlandı.

Tasarruflarında bulunan 8 milimetrelik tabanca için önce “Çöpte bulduk”, daha sonra ise “Hare Ergen’e ait” diye izahat veren Ali Akkan ile 15 yaşındaki R. A., bir kez daha ifade değiştirerek “Silahı Hare Ergen’in evinden çaldık” itirafında bulunmuştu.

Polis, 2 Nisan’da Cürümleri Önleme Şubesi ekibi tarafından 19.00 ile 19.20 saatleri arasında Gönyeli’de 21 yaşındaki Ali Akkan’ın evinde yapılan aramada 8 milimetre çapında Blow Mini 2003 model tabanca ile üç adet canlı mermi bulmuş ve “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu” suçlamasıyla Ali Akkan ve 15 yaşındaki yeğeni R. A.’yı tutuklamış, verilen ifadeler doğrultusunda Hare Ergen’i de daha sonra tutuklamıştı.

Ali Akkan, R. A., ve Hare Ergen dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Ömer Daşgın’ı dinletti.

Duruşma, zanlılardan birinin çocuk yaşta olması nedeniyle kapalı olarak gerçekleşti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, üç zanlının da yurtdışına çıkış yasağı, haftada 1 gün ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı ikişer kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. Reynar, zanlı Hare Ergen’in ayrıca 10 bin TL nakdi teminat da yatırmasına karar verdi.

Zanlı Hare Ergen teminat şartlarını yerine getirerek serbest kalırken, diğer iki zanlı teminat şartlarını yerine getiremediklerinden dolayı, şartları yerine getirinceye veya yargılanıncaya kadar cezaevine götürüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104