banner6

İlerde yargılanmak üzere serbest kaldılar

banner37

Lapta’da hafta sonu çıkan kavgayla ilgili tutuklanan 4 genç hakkındaki soruşturma tamamlandı.

İlerde yargılanmak üzere serbest kaldılar
banner99

Elmas TOKAY

Lapta’da geçtiğimiz hafta sonu çıkan kavgada, T.G. ve O.Ç.’yi ciddi şekilde darp edip, T.G.’nin burnunu ve dişini kıran Yusuf Mert Altıncık, Ahmet Tanık, Malik Gezer ve Muhammed Kara ile ilgili polis soruşturması tamamlandı. Dört zanlı dün çıkarıldıkları Girne Kaza Mahkemesi’nde teminata bağlanarak, yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Güneş, meseleyle ilgili bilgi verdi.

Güneş, zanlıların “Vahim zarar” suçundan methaldar olduğunu belirtti ve 16 Temmuz akşamı saat 21.30 sıralarında, zanlıların, henüz tespit edilemeyen 4-5 kişiyle birlikte, henüz bilinmeyen bir nedenle,  T.G. ve O.Ç’nin vücutlarının muhtelif yerlerine tekme ve yumruk vurarak ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Polis memuru Güneş, zanlıların tutuklu kaldığı süre içerisinde yapılan tahkikatta, konu suçu işledikleri yönünde, hem kendi beyanları, hem çevre şahadeti, hem de şikayetçinin teşhisiyle birlikte bu suçu işlediklerine dair yeterli şahadet bulunduğuna dikkat çekti. Bu aşamada tahkikatın tamamlandığını anlatan Güneş, zanlıların davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, huzurunda yapılan tüm beyanları değerlendirerek, 4 genç zanlının da yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada 3 kez ispat-ı vücut yapmasına karar verdi. Mesutoğlu ayrıca, her bir zanlının 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasına ve KKTC vatandaşı birer kişinin lehlerine 20’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 13:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104