banner6

İlerde yargılanmak üzere teminatla serbest kaldılar

banner37

Girne’de, alkol tesiri altında direksiyon başına geçen ve önünü kestikleri otomobildeki iki kişiyi, darp eden Mehmet Uçar ve arkadaşı Azizcan Bakıroğlu’yla ilgili tahkikat tamamlandı.

İlerde yargılanmak üzere teminatla serbest kaldılar
banner151

Elmas TOKAY

Girne’de alkol tesiri altında araç kullanarak, yolda başka bir aracın önünü kesen ve terör estiren 22 yaşındaki Mehmet Uçar ve 23 yaşındaki Azizcan Bakıroğlu aleyhindeki soruşturma tamamlandı. İki zanlı, mahkemenin emir verdiği teminat şartlarını yerine getirerek ilerde yargılanmak üzere serbest kaldı.

Lapta istikametine doğru seyreden NS 755 plakalı araç sürücüsü A. T. ve arabada yolcu olarak bulunan M. T.’nin önünü kesen Mehmet Uçar ve Azizcan Bakıroğlu, araçlarından çıkardıkları muşta ile A. T.’nin kafasına, M. T.’nin ise yüzüne vurarak dişinin kırılmasına neden olmuşlardı.

Saldırganların aracında ise biri 19 cm diğeri 15 cm uzunluğunda iki adet bıçak bulan polis, olayda kullanılan muştayı bulamamıştı.

Uçar ve Bakıroğlu aleyhindeki soruşturma tamamlandığı için dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ömer Yavuz yeminli şahadet verdi.

Yavuz, zanlıların “Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Sarhoşluk”, “Tecavüzkâr alet taşıma” ve “İthale-i lisan” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Olayda kullanılan muştanın ise henüz bulunmadığını ifade eden Ömer Yavuz soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların uygun bir teminata bağlanmaları talebinde bulundu.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların davalarında hazır bulunmasını sağlamak için yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, 5’er bin TL nakdi, 100’er bin TL şahsi ve KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi sonrası serbest bırakılmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 10:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110