İlişkiye girmeyi reddeden eşini, önce dövdü, sonra bıçakla tehdit etti

banner37

Gönyeli’de, Ş. D. isimli zanlı, kendisiyle cinsel ilişkiye girmeyen eşini önce dövdüğü, ardından da boğazını kesmekle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı

İlişkiye girmeyi reddeden  eşini, önce dövdü,  sonra bıçakla tehdit etti
banner99

“BOĞAZININ DAMARINI KESERİM”… Polisin mahkemeye aktardığı olgulara göre, zanlı Ş. D., 16 Nisan’da, kendisiyle cinsel ilişkiye girmeyi reddeden eşini önce dövdü, ardından mutfaktan aldığı bıçağı göstererek, “polisi ararsan bu bıçakla boğazının damarını keserim” diyerek şiddet tehdidinde bulundu.

Ahmet UÇAR

   Gönyeli’de 16 Nisan 2020 tarihinde 19.30 raddelerinde kendisiyle ilişkiye girmek istemeyen eşini darp eden ve ardından mutfaktan aldığı bıçakla polise gitmemesi yönünde tehdit eden zanlı Ş. D., tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Mahkeme, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi

banner134
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Şubesi’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik, olguları aktardı.

   Çelik, zanlı Ş. D.’nin 16 Nisan 2020 tarihinde saat 19.30 raddelerinde Gönyeli’de ikametgahının yatak odası içerisinde eşi R. S.’yi kendisiyle ilişkiye girmeyi reddetmesi üzerine yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

   Zanlının darp olayının ardından mutfak içerisinden ağız uzunluğu 8 cm, toplam uzunluğu 18 cm olan bir bıçak aldığını kaydeden Çelik, R. S.’ye “Polisi ararsan bu bıçakla boğazının damarını keserim” şeklinde şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu dile getirdi.

   Çelik, şikâyet üzerine zanlının tutuklandığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu ifade ederek, ayrıca müştekinin kalması için bir yer ayarlanmaya çalışıldığını ve tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 günü tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75