İlk ve son fırsat!

banner37

Gazimağusa’da, müşteri olarak bulunduğu markette, bir pazarlamacının, almak üzere bıraktığı bin 110 TL değerindeki çanta ve içerisindeki iki telefonu sirkat eden Kıbrıslı Rum 2 bin TL para cezasına çarptırıldı. Kararı açıklayan Yargıç Umut İnan, vurguladı:

İlk ve son fırsat!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, müşteri olarak bulunduğu markette, bir pazarlamacının almak üzere bıraktığı bin 110 TL değerindeki çanta ve iki telefonu sirkat eden Kıbrıslı Rum yargılandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, Loukas Mougkourou’yu, sirkat suçundan yargılayıp, ilk ve son kez bir fırsat vererek, para cezasıyla cezalandırdı.

Mahkeme, Loukas Mougkourou’yu 2 bin TL para cezası verdi.

Çanta ve telefonlar emare

İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Hasan Boşnak, olgulara göre, Kıbrıslı Rum sanığın, 1 Ekim 2018’de, güneyden, Akyar Kara Sınır Kapısı’ndan geçtiği kuzeyde,  saat 15.00’te, annesi ve kardeşiyle birlikte gittiği İlarma Market’ten, telefon ve çanta sirkat ettiğini anlattı.

banner134
Boşnak, sanığın, bir pazarlamacının, meyve suyu kutuları üzerine, almak üzere bıraktığı bin 110 TL değerindeki çanta ve 2 adet cep telefonunu sirkat ettiğini belirttikten sonra Güney Kıbrıs’a geçtiğini anlattı.

Yapılan şikayet üzerine gerekli soruşturmayı yapan polis, sanığı, önceki gün, Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan giriş yaptığı sırada tespit edip tutukladığını kaydeden Hasan Boşnak, adı edilenin pişman olup özür dileyerek, polise, tercüman vasıtasıyla gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı.

Hasan Boşnak, ayrıca, sanığın sabıkasız oluşunu belirterek, sirkat edilen çanta ve telefonların emare olarak polisin tasarrufunda bulunduğunu kaydetti.

Fırsat verin

Kıbrıslı Rum’u savunan Avukat Ulaş Sabancı, müvekkilinin, konu suçtan ötürü pişman olduğunu belirterek, ilk kez mahkeme huzuruna çıkmış sabıkasız sanığa mülayim bir ceza talep etti.

Para cezası

Huzurundaki tüm hususları değerlendiren yargıç, sanığın, hapis cezası dışındaki bir cezayla da ıslah olabileceğine kanaat getirdi ve Kıbrıslı Rum’a ilk ve son kez bir fırsat vererek, 2 bin TL para cezasıyla cezalandırdı.

Cezayı ödeyen Kıbrıslı Rum serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 11:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75