İngiltere hayali suya düştü

banner37

KKTC’ye bir gün önce giriş yapan ve Türkiye’den temin ettiği sahte Bulgaristan kimliği ile İngiltere’ye gitmek için havaalanından çıkış yapmak isteyen Ramazan Akyel, suçüstü tutuklandı

banner87
İngiltere hayali suya düştü
banner90
banner99

3 GÜN TUTUKLULUK… Mahkeme, zanlı için tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk kararı verdi

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye bir gün önce giriş yapan ve Türkiye’den temin ettiği sahte Bulgaristan kimliği ile İngiltere’ye gitmek için havaalanından çıkış yapmak isteyen Ramazan Akyel, suçüstü tutuklandı.

“Sahte evrakı tedavüle sürme” , “Başkasının kimliğine bürünme” ve “ Sahtekarlıkla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Akyel, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Aytaç Çebi’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çebi, KKTC’de turist olarak bulunan zanlı Ramazan Akyel’in 20 Ekim 2019 tarihinde, saat 18.20’de, adına düzenlenmiş olan TC kimlik kartı ile Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığını belirtti.

Polis memuru Aytaç Çebi, zanlı Akyel’in, 21 Ekim 2019 tarihinde, saat 01.30 raddelerinde, Ercan Havalimanı’ndan önceden Turhan Osman Mehmet adına düzenlenmiş sahte Bulgaristan pasaportunu Türk Havayolları’nın İstanbul aktarmalı Londra’ya gidecek uçağa binmek için görevli memura verip, başkasının kimliğine bürünerek, sahtekarlıkla kayıt temin ettiğini kaydetti.

Çebi, zanlı Ramazan Akyel’in üzerinde yapılan aramada, Ramazan Akyel adına olan TC kimlik kartı ile Turhan Osman Mehmet adına düzenlenmiş Bulgaristan pasaportu ile sürüş ehliyetinin tespit edilerek emare alındığına dikkat çekti.

Polis memuru Çebi, zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini ancak tahkikatın devam ettiğine vurgu yapıp, üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108