banner6

İngiltere’de içmek serbestti, burada suç olduğunu bilmiyordum

banner37

Evinde 40 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan 25 yaşındaki H.T., çıkarıldığı mahkemeden özür diledi, bir şans verilmesini istedi:

İngiltere’de içmek serbestti,  burada suç olduğunu bilmiyordum
banner151

Sedef BOŞNAK

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir ekip tarafından Gazimağusa’nın Derinya bölgesindeki evinde gerçekleştirilen aramada tasarrufunda yaklaşık 40 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan 25 yaşındaki H.T., tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemeden özür diledi, kendisine bir şans verilmesini istedi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun söz hakkı verdiği zanlı H.T., “İlkokul mezunuyum. Londra’da doğup büyüdüm. Orada içmek serbest. Burada yasak olduğunu bilseydim içmezdim. Bir daha yapmayacağıma söz veririm. Nişanlıyım, evlenmeyi planlarım, tedavi olma şansı verin” dedi.

Polis, zanlıya uyuşturucu maddeyi temin eden şahsın arandığını belirterek, H.T.’nin aleyhine 3 gün tutukluluk emri aldı.

Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kemal Onbaşı, 4 Mart 2022 tarihinde alınan bir ihbar doğrultusunda, Gazimağusa’nın Derinya Bölgesi’ndeki Sakarya Sokak’ta zanlının kaldığı evde, mahkeme emriyle 21.00-21.30 saatleri arasında arama gerçekleştirildiğini kaydetti.

Kemal Onbaşı, zanlının kaldığı evde yapılan arama sonucu tuvalet penceresinin duş kısmında jöle kabı içerisindeki naylon poşette 35 gram, aynı kap içerisindeki plastik kutu içerisindeki naylon poşette ise 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Tanık polis, zanlının itiraf nitelikli gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini söyledi ve uyuşturucuyu 3 gün önce ilk adını verdiği kişiden 2 bin TL karşılığında satın alıp, bir kısmını içtiğini belirttiğini kaydetti.

Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için, pazartesi günü Devlet Kimya Laboratuarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Tanık polis ayrıca, zanlının serbest kalması halinde tahkikatına kötü etki edeceğine değindi ve zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, konu suçların ciddiyetine vurgu yaptı ve ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptığı zanlının tahkikatın selameti için 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110