İnşaat malzemelerini çalmakla suçlanıyor

banner37

Zanlı Mahmut Sarıaslan, şikayet üzerine tutuklandı

banner87
İnşaat malzemelerini çalmakla suçlanıyor
banner90
banner99

Girne’de kendisine emanet edilen araç içerisindeki inşaat malzemelerini çaldığı gerekçesiyle gözaltına alınan zanlı Mahmut Sarıaslan, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Zanlı hakkında 1 günlük tutukluluk emri verildi.

Mahkemede meseleyle ilgili şahadet veren polis memuru Kader Artan, 19 Ocak 2020 tarihinde Girne Adli Şube’ye gelen Lapta'da sakin Bülent Dağaştı'nın 2019 yılı Aralık ayı içerisinde Edremit'te parke işi yapımı için EM 572 plakalı Renault marka aracını ve araç içerisinde Devalt marka kırıcı, Stantley marka spiral, el arabası, bir adet balyoz, bir adet inşaat küreği, bir adet Jovatic marka mermer kesme makinesi, iki adet su terazisini zanlı Mahmut Sarıaslan'a verdiğini ancak son bir haftadır adı edilene ulaşamadığını belirtip konu şahsın bulunması, ilk etapta aracını ve malzemeleri almak için polisten yardım talep ettiğini aktardı.

Artan, olayın çözülmesi için zanlının birçok kez polis tarafından telefonla arandığını ancak cevap vermediğini ifade ederek zanlının ikametgâh adresi bilinmediğinden, adresin tespit edilebilmesi için mesaj gönderildiğini söyledi.

Zanlının 7 Şubat 2020 tarihinde Ercan Havaalanı’nda çıkış yaparken tespit edildiğini belirten polis, ilk etapta yapılan soruşturmada bahse konu aracı aldığını ancak malzemeleri almadığını, söz konusu arabayı da Baldöken Parkı’na park edip, çıkış yapacağını beyan ettiğini ifade etti.

Polis, zanlının kendisine ait FN 937 plakalı aracın arızalanması üzerine tamir etmesi için Bülent Dağaştı'ya verdiğini, karşılığında da kendisine kullanması için EM 572 plakalı aracı yüklü olarak getirip teslim etmeden önce içerisinde bulunan inşaat malzemelerini boşaltarak verdiğini, aracı aldığında içerisinde herhangi bir malzemenin olmadığını, bahse konu malzemeleri de Zeytinlik’te bulunan Bülent Dağaştı'ya ait inşaatta kullandığını ancak hiçbir zaman tasarrufuna geçirmediğini belirttiğini anlattı.

Zanlı lehine ve aleyhine olan hususların araştırılacağını belirten polis, soruşturmanın selameti açısından zanlının ilk etapta 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya da, zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108