İnşaatta malzeme bırakmadılar

banner37

Lefkoşa’da Küçük Kaymaklı bölgesindeki bir yarım inşaattan çalınan iş malzemeleri tasarruflarında bulunan Begench Dovranov ve Dovran Yulbarsov, çıkarıldıkları mahkemede pişman olduklarını söyledi

İnşaatta malzeme bırakmadılar
banner90
banner99

ALABİLECEKLERİ HERŞEYİ ÇALDILAR… Hasan Ertüz’e ait yarım inşaattaki iş malzemelerini çalmaktan tutuklanan Begench Dovranov ve Dovran Yulbarsov isimli zanlılar mahkemede çok pişman olduklarını söylerken, meseleyi soruşturan polis de zanlıların yarım inşaattan Grafiti marka mikser ve karıştırıcı ucu, 25 metrelik beyaz renk elektrik uzatma kablosu, bir adet mavi renk tahta saplı keser, bir adet sarı renk plastik gaz beton duvar tokmağı ve 5 adet sprey gaz beton köpüğünü sirkat ettiklerini belirtti.

Ahmet UÇAR

   Gösterişli evlerden inşaat halindeki yapılara kadar ülkedeki birçok alanda meydana gelen hırsızlık olayları bir türlü son bulmuyor.

   Lefkoşa’da önceki gün yarım inşaat içerisinde bulunan iş malzemelerinin çalınması olayını soruşturan polis, çalınan malzemeleri Begench Dovranov ve Dovran Yulbarsov’un tasarrufunda buldu.

   Tutuklanan zanlılar dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Cemal Erginsoylu, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiğini söyledi.

   Erginsoylu, zanlıların 29 Ağustos 2020 tarihinde ve saat 01.00 raddelerinde Küçük Kaymaklı’da Çaldıran Yolu Sokak üzerinde bulunan Hasan Ertüz’e ait yarım inşaat içerisinde bulunan Grafiti marka mikser ve karıştırıcı ucu, 25 metrelik beyaz renk elektrik uzatma kablosu, bir adet mavi renk tahta saplı keser, bir adet sarı renk plastik gaz beton duvar tokmağı ve 5 adet sprey gaz beton köpüğünü sirkat ettiklerini kaydetti.

   Zanlıların mahkemeden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Erginsoylu, ayrıca zanlıların kullanımındaki araç içerisinde çalınan eşyaların bulunduğunu ve emare olarak alındığını ifade etti.

   Erginsoylu, bölgede faili meçhul başka hırsızlık olaylarının da yaşandığını anımsatarak, zanlıların bu olaylarla bağlantılarının olup olmadığının araştırılacağını vurguladı.

   Zanlıların verdiği gönüllü ifadelerinin de teyit ve tekzip edileceğine işaret eden Erginsoylu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemeye avukatsız çıkan zanlılar söz hakkı alarak “Pişmanız, çok özür dileriz” dedi.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların ülkedeki yasal statülerinin de araştırılacağına dikkat çekerek, 3 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75