banner6

İnsan kaçakçıları boş durmuyor

banner37

Çatalköy-Acapulco sahil şeridinde dün sabah 4’ü kadın 17’si erkek 21 düzensiz göçmen yakalandı

İnsan kaçakçıları boş durmuyor
banner99

Erol KANLIADA

İnsan kaçakçıları ne yazık ki zor durumdaki insanların umutlarını sömürmeye devam ediyor.

Ölüm korkusu veya daha iyi bir yaşam umuduyla ülkelerini terk ederek özellikle Avrupa ülkelerine gitmeye çalışan insanlar, ellerine düştükleri insan tacirleri tarafından dolandırılıyor. Kimi zaman denizin ortasında ölüme terk edilen, kimi zamansa aldatılarak başka bir sahile bırakılan sayısız düzensiz göçmen, hem paralarından hem de umutlarından oluyor.

banner134

Sık sık ülkemizin sahillerine terk edilen düzensiz göçmenlere dün 21 kişi daha eklendi.

Bölgede avlanan bir balıkçının ihbarıyla Çatalköy-Acapulco Otel arasındaki sahil şeridine giden polis, 4’ü kadın, 17’si erkek toplam 21 yetişkin düzensiz göçmeni sahilde yürürken yakaladı.

Sabahın erken saatlerinde insan tacirleri tarafından tekneyle getirilerek sahile bırakıldıkları düşünülen ve saat 09.15 sıralarında yakalanan 21 düzensiz göçmen Girne Polis Müdürlüğü’ne götürülerek haklarında yasal işlem başlatıldı.

Öte yandan, ülkemizdeki düzensiz göçmenlerin ve mültecilerin haklarını savunan sivil toplum örgütlerinin de dün yakalanan 21 düzensiz göçmen için harekete geçtikleri, haklarının korunması için girişimlerde bulundukları öğrenildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104