İnsan kaçakçılığı yapan bir kişi aranıyor

banner37

Lefkoşa’da askeri bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a gitmeye çalışırken, suçüstü tutuklanan yabancı uyruklu 6 kişinin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

banner87
İnsan kaçakçılığı yapan bir kişi aranıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da askeri bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a gitmeye çalışırken, suçüstü tutuklanan yabancı uyruklu 6 kişinin tutukluluk süreleri dün üçer gün daha uzatıldı.

“Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Bakary Jarju, Nfamara Jarju, Oluwatomılayo Joshu Adetunjı, Valery Lekeaka Njualem, Fred Mukete Nkwelle ve Valentine Madren Chıgaramasımbe dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aytan Özoğlu’nu dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak yeminli şahadet veren Özoğlu, zanlıların 12.03.2020 tarihinde saat 04.30’da Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederken, suçüstü yakalandıklarını yineledi.

Özoğlu, zanlılara yardım eden bir kişinin arandığını ve ifadeler alınması gerektiğine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Dilşah Karayel, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108