İnsan öldürmek çocukluk hayaliymiş

banner37

Girne’de 49 yaşındaki Elmerry Sanchez isimli kadını sırtından 8 kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs eden 17 yaşındaki kız, lise öğrencisi T.K., tutuklanmasının ardından polise kan dondurucu itiraflarda bulundu

İnsan öldürmek çocukluk hayaliymiş
banner87

Ahmet VAMIK
   Girne’de, ortada hiçbir neden yokken, dün sabahın erken saatlerinde yoldan geçen 49 yaşındaki Elmerry Sanchez isimli kadını sırtından 8 kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs eden 17 yaşındaki kız, lise öğrencisi T.K. tutuklanmasının ardından polise kan dondurucu itiraflarda bulundu.
   Olay yerinde suçüstü şekilde yakalanan ve birisini öldürmenin çocukluk hayali olduğunu öne süren zanlı, polise verdiği gönüllü ifadesinde, “Bu sabah karşıma ilk çıkan kişiyi öldürmeye karar verdim ve sonunda en büyük hayalimi gerçekleştirdim” dedi.
   8 bıçak darbesi alan ve ağır yaralanan 49 yaşındaki Elmerry Sanchez, ambulans ile kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alınırken, hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.
   17 yaşındaki kız, T.K. tarafından sırtından 8 kez bıçaklanan 49 yaşındaki Elmerry Sanchez’in tek kusurunun o anda zanlının bulunduğu sokaktan geçmek olduğu ortaya çıktı. Akıl almaz bir şekilde, sokaktan ilk geçen kişiyi bıçaklamayı kafasına koyan zanlı T.K., kurban olarak kendisine Elmerry Sanchez’i seçti.
   Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlının soğukkanlı tavırları dikkat çekerken, yüzünde derin tırmalama izleri bulunan zanlının olay sonrası kendi kendine zarar verdiği ihtimali üzerinde duruluyor.
   Sosyal Hizmetler Dairesi uzmanı ve annesi eşliğinde mahkemeye çıkarılan zanlı T.K. aleyhinde soruşturma maksatlı olarak 3 günlük tutukluluk emri alınırken, zanlı Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uzman doktor kontrolünden geçirilecek.

T.K.’nın ailesiyle ülkemizde yaşadığı ancak KKTC vatandaşı olmadığı öğrenildi.

Olay yerinde yakalandı

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Metin Düzener’i tanık olarak dinletti.

   Zanlı T.K.’nin 30 Ekim günü saat 08.05’te Girne’de 13 Şubat Sokak üzerinde meydana gelen “Adam Öldürmeye Teşebbüs”, “Ağır Yaralama” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis çavuşu Metin Düzener, zanlının herhangi bir sebep olmaksızın Filipin uyruklu 49 yaşındaki Elmerry Sanchez’i sırtından 8 kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs ettiğini ifade etti.
    Yolda yürüyen müştekiyi durdurarak sohbet etmeye başlayan zanlının, kadının arkasını dönerek yürümesinin ardından tasarrufunda kanunsuz olarak bulunan 23 cm uzunluğundaki bıçağı Elmerry Sanchez’in sırtına saplamaya başladığını aktaran Düzener, olayın ardından zanlının tasarrufundaki bıçakla birlikte olay yerinde suçüstü şekilde tespit edilerek yakalandığını dile getirdi.
   Tutuklanmasının ardından, zanlı T.K’nin, Sosyal Hizmetler Dairesi uzmanı eşliğinde gönüllü ifadesinin alındığını belirten polis çavuşu Metin Düzener, zanlı T.K’nin ifadesinde, çocukluktan beri adam öldürme hayali olduğunu ve bu hayalini gerçekleştirmek için hareket ettiğini söylediğini açıkladı.

3 gün tutuklu kalacak

   Düzener, ağır yaralanan ve hayati tehlikesi bulunan Elmerry Sanchez’in ambulans ile kaldırıldığı Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyata alındığını da sözlerine ekledi.
   Metin Düzener, 17 yaşındaki zanlı T.K’nın geçmişten de bir kavga olayına karıştığını ve Sosyal Hizmetler Dairesi’nin gözetimi altında olduğunu da beyan etti.
   Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın yeni başladığını, ilk etapta 3 görgü tanığından ifade alındığını, bölgedeki bazı kamera görüntülerinin tespit edilerek emare olarak alındığını kaydeden Metin Düzener, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
   “Adam Öldürmeye Teşebbüs” ve “Ağır Yaralama” suçlarının çok ciddi suçlar olduğuna vurgu yapan Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz etki etme ihtimali bulunan zanlı T.K.’nın 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. Yargıç Dündar, ayrınca zanlının, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesine de emir verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER