İnternet siparişiyle uyuşturucu getirtti

banner37

Posta yoluyla adına gelen zarfta 103 adet MDMA türü uyuşturucu hap bulunan Rami Hammami’nin evinde de aynı türde 41 adet hap ve 5 gram metamfetamin ele geçirildi

İnternet siparişiyle uyuşturucu getirtti
banner90
banner99

EVİNDE DE UYUŞTURUCU BULUNDU… Adına gelen posta zarfının içerisinde 103 adet MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan hap tespit edilen ve Gönyeli’deki evinde de 40 adet tüm, 2 adet yarım aynı türde hap ve yaklaşık 5 gram metamfetamin türü uyuşturucu bulunan Rami Hammami, uyuşturucuları internet aracılığı ile sipariş vererek getirttiğini kabul etti.

Ahmet UÇAR

   İnternetten anlaşarak yurt dışından posta yoluyla uyuşturucu madde getirttiği tespit edilen zanlı Rami Hammami tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre üzerinde zanlının isminin yazılı olduğu zarfta 103 adet MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulunurken, ayrıca zanlın evinde yapılan arama neticesinde de 40 adet tüm, 2 adet yarım uyuşturucu hap ve yaklaşık 5 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu madde tespit edildi.

   Mahkeme, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesinde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Polis Genel Müdürlüğüne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Sevinç, zanlı Rami Hammami’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu ve ithali” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Sevinç, 9 Ağustos 2020 tarihinde Lefkoşa’da, üstünde zanlının ismi bulunan zarfın içinde 103 adet MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulunduğunu kaydederek, bahse konu hapların posta kanalıyla geldiğinin tespit edilerek emare olarak alındığını dile getirdi.

   Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının 15 Ağustos 2020 tarihinde Gönyeli’deki ikametgahında tespit edilerek tutuklandığını ifade eden Sevinç, ayrıca aynı gün saat 13.00 raddelerinde zanlının ikametgahında yapılan aramada 40 adet bütün, 2 adet yarım uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap ile yaklaşık 5 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu içerdiğine inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındığını vurguladı.

   Sevinç, zanlının verdiği gönüllü ifadede bahse konu uyuşturucu madde ve hapları internetten anlaşarak yurt dışından posta yoluyla getirttiğini itiraf ettiğini bildirdi.

   Zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekziplerinin yapılması gerektiğine ve aranan başka şahısların ve emarelerin söz konusu olduğuna dikkat çeken Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlın 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine G. Ozankaya, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75