İnternet üstünden kumar oynatmaktan vazgeçmiyor

banner37

Aynı suçtan dolayı daha önce tutuklanan ve teminatla serbest kalan zanlı İnan Toker, yine Şans Oyunları ve Beden Eğitimi Yasası’nı ihlal suçundan yargıç huzuruna çıkarıldı

İnternet üstünden kumar oynatmaktan vazgeçmiyor
banner90

Meyil AVCAN

Şans Oyunları ve Beden Eğitimi Yasası’nı ihlal ederek, internet üstünden kumar oynatmak ve hizmet vermek suçlarından daha önce tutuklanan ve 2 Mart’ta teminatla serbest kalan zanlı İnan Toker, rahat durmadı.

Zanlı Toker’ın bu kez aynı suçla ilgili şirkette değil, evden çalışma yürütüğü belirlendi.

banner9
Ercan Havaalanı’ndan ülkeye giriş yaptığı sırada gözaltına alınan zanlının tasarrufundaki 2 adet diz üstü bilgisayar ile cep telefonu da emare alındı.

Zanlı dün, Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzuruna çıkarıldı. Olayla igili olguları mahkemeye aktaran Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Mali Şubede görevli polis memuru Yahya Suiçmez, adaya giriş yaptığı sırada tutuklanan zanlının tasarrufundaki 2 adet dizüstü bilgisayar ve cep telefonunun incelendiğini söyledi.

Suiçmez, olayla ilgili alınması gereken birçok ifade olduğunu, zanlıyla ilgili tahkikatın yeni başladığını ifade ederek zanlının iş veren konumunda olduğu, call-center olarak hizmet verdiğinin tespit edildiğini belirtti. Polis, olayla bağlantılı 2 kişinin daha tespit edildiğini, şahısların daha önceki davadan teminata bağlı olduğunu ve KKTC’de ispat-ı vücutta bulunduklarını ifade etti.

Yargıç Meltem Dündar da tahkikatın yeniden gündeme geldiğini belirterek suçun yaygınlığına işaret etti, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini, bu nedenle poliste 3 gün tutuklu kalması emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner108

banner107

banner88

banner96