IosifIosif’in ceza indirimi talebine ret

banner37

Yargıtay Ceza Heyeti, Güney’de adam öldürmeye teşebbüs edip, kaçtığı KKTC’de de işlediği suçlardan ötürü 5 yıl hapse mahkum edilen APOEL eski asbaşkanı IosifIosif’le ilgili alt mahkemenin verdiği hapis cezası kararında hata yapılmadığına karar verdi

IosifIosif’in ceza  indirimi talebine ret
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüs edip, izinsiz giriş yaptığı KKTC’de el yapımı 2 tabanca ve 100 canlı mermiyle yakalanan ve Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5 yıl hapis cezası alan APOEL Spor Kulübü eski asbaşkanı Kıbrıslı Rum IosifIosif’in ceza indirimi talebi reddedildi.

   Yargıtay olarak oturum yapan Bertan Özerdağ’ın başkanlığında, Beril Çağdal ve Peri Hakkı’dan oluşan Yüksek Mahkeme heyetinin huzurunda dün kararı açıklanan davada Savcı Attila Enver Etkin ve sanığın iki avukatı hazır bulundu.

   Yargıtay Ceza Heyeti, konu suçların toplumda, barış, huzur ve güven ortamını bozan ciddi suçlar olduğuna işaret etti. Heyet, alt mahkemenin 5 yıl hapis cezası kararında hata yapmadığına karar verip, IosifIosif’in ceza indirimi talebi içeren istinafını reddettiklerini açıkladı.

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Güney Kıbrıs’taki yargıdan kaçıp, Kuzey Kıbrıs’ta da suç işleyen IosifIosif’i suçlu bulup mahkum ettiği 12 davadan 5 yıl hapse mahkum etmişti.

   Ocak 2019’da Gazimağusa’nın Gülseren Bölgesi’nde ikamet ettiği bir dairede tasarrufundaki sahte kimlik, tabanca ve mermilerle yakalanan ve kaçma ihtimali göz önünde tutularak, cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak tutulan Iosif, “Kanunsuz tabanca ithali”, “İthali yasak tabanca taşıma ve tasarrufu”, “Adına kayıtsız tabanca taşıma tasarrufu”, “Ruhsatsız tabanca taşıma tasarrufu” ve “Kanunsuz patlayıcı madde ithal ve tasarrufu” gibi ciddi suçların yanı sıra, “Sahte resmi belge düzenleme” ve “İzinsiz KKTC’ye giriş” gibi suçlardan da suçlu bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75