İranlı sahte Macar, yakayı ele verdi

banner37

Ülkemize yasal olarak kendi kimliği ile giriş yapan 23 yaşındaki İran vatandaşı Ali Rahmatian, başkasına ait Macar pasaportu ile çıkış yapmak istedi ve tutuklandı

İranlı sahte Macar, yakayı ele verdi

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye yasal olarak kendi kimliği ile giriş yapan 23 yaşındaki İran vatandaşı zanlı Ali Rahmatian, başkasına ait Macar pasaportu ile çıkış yapmak istedi ve tutuklandı.

“Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahte kayıt temin etme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, 8 Ocak 2019 tarihinde zanlı Ali Rahmatian’ın saat 22.15’te Ercan Havalimanı’ndan adına kayıtlı olan kendi pasaportu ile adaya yasal olarak giriş yaptıktan sonra 10 Ocak tarihinde saat 21.05’te Laszlo Algacs adına düzenlenmiş Macar pasaportu ile Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak istediği esnada tespit edilerek suçüstü gereği tutuklandığını belirtti.

Sunalp, “Soruşturmamız yeni başlamıştır ve zanlının KKTC’ye giriş yaparken kullanmış olduğu pasaportu halen tespit edilememiştir. Ayrıca tasarrufunda bulunan Macar pasaportunun sahte olup olmadığı yönünde inceleme yapılması gerekmektedir” dedi.

Sunalp, soruşturmanın salimen yürütülmesi için zanlının üç gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti. Talebi uygun bulan Yargıç Cenkay İnan, istenen tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER