İş arkadaşının koluna makas sapladı

banner37

Daha önce tartıştıkları için kendisiyle konuşmaya giden ve yeniden çıkan tartışmada yüzüne yumruk atan iş arkadaşı Ömer Güneş’in koluna makas saplayan Çin uyruklu Wen Long Yun, amacının kendini korumak olduğunu söyledi

banner87
İş arkadaşının koluna makas sapladı
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Lapta bölgesinde faaliyet gösteren bir otelin iki personeli arasında çıkan tartışma birinin makasla yaralanması, diğerininse tutuklanmasıyla son buldu.

Çin uyruklu Wen Long Yun, daha önce aralarında yaşanan tartışmayla ilgili kendisiyle konuşmak için lojman odasına giden iş arkadaşı Ömer Güneş’in koluna, yüzüne yumruk attığı gerekçesiyle makas sapladı. Hastaneye kaldırılan Güneş’in koluna 20 dikiş atılırken, tutuklanan Yun ise mahkemeye çıkarılarak ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Ömer Güneş’in Wen Long Yun’dan şikayetçi olmamasını göz önünde bulunduran mahkeme, Yun’un yargılanıncaya kadar yurtdışına çıkışını yasakladı ve bir kişinin lehine 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bırakılmasına karar verdi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memurunu tanık olarak dinletti.

“Makas emare olarak alındı”

Polis memuru, zanlı Wen Long Yun’un “Yaralama” ve “Tecavüzü Alet Taşıma” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Olayın önceki akşam saat 22.00 sıralarında meydana geldiğini kaydeden polis, Ömer Güneş’in zanlıyla önceden yaşadığı husumeti sormak için kaldığı lojman odasına gittiğini, konuşma esnasında sözlü tartıştıklarını ve Güneş’in zanlının yüzüne yumruk atması üzerine zanlının sehpanın üzerinden aldığı makası Güneş’in sol kol pazısına sapladığını ifade etti. Ömer Güneş’in olay sonrası Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürüldüğünü belirten polis, Güneş’in koluna 20 dikiş atıldığını söyledi.

Polis, zanlının, Güneş’in kolunda 20 cm’lik yara açtığını belirterek, olay sonrası zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve Ömer Güneş’in verdiği gönüllü ifadesinde ise zanlıdan şikâyetçi olmadığını söylediğini kaydetti.

Meseleyle ilgili sözlü tartışmaya şahit olan odadaki 2 görgü tanığından ifade temin edildiğini, ancak makas olayının lojmanın bahçesinde kovalamaca sonucu yaşanması nedeniyle görgü tanığı olmadığını söyleyen polis memuru, olayda kullanılan makasın emare olarak alındığını kaydetti.

Zanlı Yun’un gönüllü ifade vererek, yazılı dava tebliğini kabul ettiğini belirten polis memuru, zanlının Çin vatandaşı olup, ülkede çalışma izinli olarak bulunduğunu, Lapta bölgesinde ikamet ettiğini kaydetti. Soruşturmanın tamamlandığını ifade eden polis, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Mustafa Atakara, zanlı Wen Long Yun’un seyahat belgelerine el konulmasına ve bir kefilin kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, çok pişman olduğunu, kendisini korumak için öyle bir şey yaptığını ve mahkemeden özür dilediğini dile getirerek, ülkede KKTC vatandaşı tanıdığı olmadığını ancak yargıdan kaçmayacağını söyledi.

Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın tamamlandığını, zanlının ülkede yasal bağ ve bağlantısının bulunduğunu, müşteki konumunda olan Ömer Güneş’in zanlıdan şikâyetçi olmadığını da göz önünde bulundurarak, zanlının ülke dışına çıkmaktan men edilmesine, tüm pasaport ve seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün Lapta Polis Karakolu’na ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı veya ülkede yaşayan bir kişinin 20 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75