İş yapacak diye para verdim, işi yarım bıraktı, yaptığı da çöktü

banner37

Gazimağusa’da alacağı olduğu iddiasıyla E.V., ve eşi D.V.’ye bıçak gösteren H.T., yargılanmak üzere bağlandığı 4 bin TL nakdi teminatı ödeyemediği için cezaevine gönderilirken, neden suç işlediğini izah etti:

İş yapacak diye para verdim,  işi yarım bıraktı, yaptığı da çöktü
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

“TEK KURUŞUM YOK”... İşlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanacak olan H.T., mahkemeden özür diledi ve “Tek kuruşum yok. E.V.’ye para verdim iş yapacak diye, yapmadı. Beni çırak gibi çalıştırdı. İşi yarım bıraktı. Koyduğu bloklar da yıkıldı. Utansın diye yaptım” izahatında bulundu.

Gazimağusa’da alacağı olduğu iddiasıyla E.V. ve eşi D.V.’nin evine izinsiz girip, korkutmak maksadıyla bıçak gösteren H.T., 4 bin TL nakdi teminata bağlandı.

İşlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanacak olan H.T., 4 bin TL nakdi teminatı ödeyemedi ve cezaevine gitti.

Mahkemede söz verilmesi üzerine konuşan H.T., amacının alacağını almak olduğunu ifade etti ve “Tek kuruşum yok. E.V.’ye para verdim iş yapacak diye, yapmadı. Beni çırak gibi çalıştırdı. İşi yarım bıraktı. Koyduğu bloklar da yıkıldı. Utansın diye yaptım, çok pişmanım” diyerek özür diledi.

“Teminata bağlansın”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızultunçlar, meselenin tahkikat memuru olan, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Mehmet Uyguner’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mehmet Uyguner, zanlının, Gazimağusa’da meydana gelen “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Korkutmak maksatlı bıçak taşıma”, “Mülke tecavüz”, “Basit darp”, “İthale-i lisan (küfür)” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu söyledi ve 11 Aralık’tan beridir arandığına dikkat çekti.

Mehmet Uyguner, zanlının, 11 Aralık’ta saat 13.30’da, Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren ve umumi bir yer olan bir iş yerine giderek, orada çalışmakta olan D.V.’ye, eşinin kendisine borcunu ödemediğini iddia ederek, rahatsızlık yaptığını anlattı.

Uyguner, zanlının, bağırıp çağırdığı D.V.’nin üzerine tükürüp, ithal-i lisanda bulunup, başına vurmak suretiyle basit şekilde darp ettiğini anlattı.

Yapılan şikayet üzerine her yerde aradıkları zanlının, 13 Aralık’ta, saat 18.30’da, Yenişehir’de Mehmetçik Sokak’taki 7 numaralı dairede yaşayan D.V., ve eşi E.V.’nin ikametgahına izinsiz bir şekilde girip mülke tecavüz suçunu işlediğini kaydetti.

Tanık polis, zanlının, henüz tespit edilemeyen ve tasarrufunda kanunsuz olarak taşıdığı bıçakla adı edilenlere, korkutmak maksatlı bıçak gösterip, alacağı olduğunu iddia edip alacağını istediğini kaydetti.

Her iki olay hakkında soruşturma başlattıklarını kaydeden Uyguner, zanlıyı, dün tespit edip tutukladıklarını ve zanlının benzer birçok davasının bulunduğunu, sık sık mahkeme huzuruna geldiğini belirttikten sonra, mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, yargılanıncaya değin, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, 4 bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlın şartları yerine getirememesi halinde, her ne şart altında olursa olsun 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini istedi.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75