banner6

İşçilerin kutlaması kanlı bitti

banner37

Haspolat’ta çıkan kavgada birbirlerine bıçak ve makasla ölümcül darbeler yapan iki işçi de hayati tehlikeyi atlattı

İşçilerin kutlaması kanlı bitti
banner151 banner143

Emine UYSAL

Haspolat’da faaliyet gösteren bir şantiyenin lojmanlarında yeni yıl kutlaması yaparken tartıştığı Pham Duy Toı’nın kaşına ve yanağına makas saplayan, Le Huy Manh’ın başına bira şişesi vuran, ayrıca kendisi de bıçaklanan Nguyan Van Mınh, taburcu olup, mahkemeye çıkarıldı.

 “Katle teşebbüs”, “Ağır Yaralama”, “Ciddi darp” ve “Kanunsuz bıçak ve tecavüz-i alet tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı Nguyan Van Mınh, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Fahri Alkan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Alkan, zanlı Nguyan Van Mınh’ın 27 Ocak’ta saat 23.45 sıralarında, Haspolat’da faaliyet gösteren bir şantiyenin lojmanlarına yılbaşı bayramını kutlamak için gittiğini belirtti.

Polis çavuşu Fahri Alkan, zanlının, orada tanıştığı Pham Duy Toı’ya Türkçe sövdüğünü ve tartışmaya başladıklarını belirtti.

Alkan, zanlının, kavgayı ayırmaya çalışan Le Huy Manh’ın başına bira şişesi vurup, ciddi şekilde darp ettiğini ve zanlının odada yalnız kaldığını kaydetti.

Polis çavuşu Fahri Alkan, “Daha sonra, Pham Duy Toı elinde bıçakla zanlının odasına geldi. Zanlı Nguyan Van Mınh, masada duran 18 santim uzunluğundaki demir makası eline aldı ve makasla Pham’ı yüzünün sağ kısmından yaraladı. Sağ kaşına makası soktu. Bu esnada zanlı bıçakla karnından ve omzundan yaralandı. Zanlı aynı gün müştekiyle birlikte hastaneye kaldırıldı” dedi.

Hem zanlının hem de müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde müşahede altına alındıklarını söyleyen Alkan, müştekinin kaşından ameliyatla iki santim metal parça çıkarıldığını aktardı.

Fahri Alkan, müştekinin 29 Ocak’ta yoğun bakımdan çıkarıldığını, tedavisinin sürdüğünü ancak hayati tehlikesi olmadığını belirtti.

Zanlının taburcu olduktan sonra gönüllü ifade verdiğini ve suçunu kabul ettiğini söyleyen Alkan, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Tercüman aracılığı ile söz alan zanlı Nguyan Van Mınh, “Çok özür dilerim. Çok yanlış yaptım” dedi. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, suçların çok vahim olduğuna vurgu yapıp, zanlının iki ayı aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 10:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104