banner6

Ishenbekov'un suç ortağı aranıyor

banner37

Girne’de seri hırsızlık suçu işlediğinden şüphelenilen ve Lefkoşa’da tasarrufundaki çalıntı motosikletler ve araba parçalarıyla yakalanan Kırgız asıllı Aitbek Ishenbekov’la ilgili polis soruşturması devam ediyor

Ishenbekov'un suç ortağı aranıyor
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne’de geçtiğimiz hafta C.E.’ye ait binanın içerisinde muhafaza edilen, iki adet motosiklet, 1 adet su arıtma filtresi, 253 adet çeşitli markalarda buji ve 98 adet farklı markalarda motorlu araç parçalarını sirkat eden ve Lefkoşa’da operasyonla yakalanan Kırgızistan uyruklu Aitbek Ishenbekov’la ilgili polis soruşturması sürüyor. Zanlının verdiği gönüllü ifadede, bu suçları bir başka kişiyle işlediğini itiraf etmesi üzerine polis bu kişiyi de bulmak için soruşturma başlattı. Ishenbekov’un tutukluluk süresi ise dün 7 gün daha uzatıldı.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Varol, Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda verdiği şahadette, zanlı Aitbek Ishenbekov’un “bina açma” ve “sirkat” suçlarından tutuklandığını belirtti.

Zanlının bu suçları 16-17 Kasım 2017 tarihleri arasında işlediğini ve aynı gün 17 Kasım’da Lefkoşa’da operasyonla yakalandığını kaydetti.

Polis memuru Varol, meseleyle ilgili alınması gereken birçok ifade olduğunu, kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğine dikkat çekti. Zanlının bir gönüllü ifade verdiğini ve bu suçu bir kişiyle birlikte işlediğini itiraf ettiğini kaydeden Varol, bu şahsın her yerde arandığını söyledi. Varol ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağını söyledi.

“Diğer suçlarla bağlantısı olabilir”

Girne’de 2017 yılı içerisinde faili meçhul, çok sayıda “geceleyin ev açma”, “ev açma” ve “ikametgahtan sirkat” suçlarının işlendiğine dikkat çeken Varol, zanlının bu suçlarla bağlantısının olup olmadığı yönünde araştırmaların da devam ettiğini söyledi.

Varol, bu aşamada zanlının 7 gün daha soruşturma amaçlı tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve olguları dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, bu aşamada soruşturmanın henüz tamamlanmadığına bulgu yaptı ve talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 08:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104