Isınmak için yaktıkları mangal kömürü öldürdü!

banner37

Üniversite öğrencisi olan yabancı uyruklu 2 genç, önceki gece Gönyeli’deki ikametgahlarında ölü olarak bulundu

Isınmak için yaktıkları  mangal kömürü öldürdü!
banner90
banner8

Doğan SAMER

3-4 GÜN ÖNCE ÖLDÜKLERİ DÜŞÜNÜLÜYOR… Birkaç gündür kendilerinden haber alamayan arkadaşlarının önceki gece saat 23.30 sıralarında evlerine gitmesiyle cansız bedenleri bulunan 30 yaşındaki Banglay Conte ve 34 yaşındaki Abdoulaye Yansane’nin, 3-4 gün önce, ısınmak için oda içinde yaktıkları mangal kömüründen çıkan karbon monoksitten zehirlendikleri düşünülüyor. Polis, gençlerin ölümüyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, cansız bedenleri otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Yabancı uyruklu üniversite öğrencisi 2 genç, önceki gece Gönyeli’de kaldıkları ikametgahlarında ölü olarak bulundu.

30 yaşındaki Bangaly Conte ile 34 yaşındaki Abdoulaye Yansane’nin ısınmak için oda içerisinde yakmış oldukları mangal kömüründen çıkan karbon monoksit gazından zehirlendikleri düşünülüyor.

Bu arada, ölüm haberini alan arkadaşları olay yerine koştu. Gözyaşlarına boğulan arkadaşları, yaşananlara isyan etti.

3-4 gün önce öldükleri düşünülüyor

Edinilen bilgiye göre olay, önceki gece saat 23.30 sıralarında ortaya çıktı.

Birkaç gündür kendilerinden haber alamayan arkadaşları, önceki gece Conte ve Yansane’nin birlikte kaldığı eve gidince iki gencin cansız bedeniyle karşılaştı.

İhbar üzerine polis ile 112 Acil Sağlık ekipleri, seferber oldu. Sağlık görevlilerinin olay yerinde yaptığı ilk muayenede gençlerin ölü olduğu anlaşılınca, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ve Olay Yeri İnceme ekipleri ev ve çevresinde inceleme yaptı, emare topladı.

Gençlerin cansız bedenleri, polisin incelemelerinin ardından otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Üniversite öğrencisi olan gençlerin 3-4 gün önce öldükleri düşünülüyor.

Darp ve cebir izi yok

Polis Basın Subaylığı, bahse konu şahısların vücudunda yapılan dış muayenede darp ve cebir izine rastlanmadığını duyurdu.

Polis açıklamasında, “Yapılan soruşturmada adı edilenlerin muhtemelen ısınmak için oda içerisinde yakmış oldukları mangal kömüründen çıkan karbon monoksit gazından zehirlenerek yaşamlarını yitirdikleri değerlendirilmektedir” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75