banner6

İskele’de 1 kilogram Hintkeneviri

banner37

Narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen Kıyı Operasyonu’nda, 2 zanlı uyuşturucudan suçüstü tutuklandı

İskele’de 1 kilogram Hintkeneviri
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Ayşe BULUT

   İskele’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Kıyı Operasyonu’nda, 1 kilogram Hintkeneviri ele geçirildi.

   Narkotik ekibin takibe aldığı zanlı 1 İbrahim Şimşek ve zanlı 2 Mustafa Aşut’un aracında yaptığı aramada, 1 kilogram uyuşturucu bularak her iki zanlıyı suçüstü yakaladı.   

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda dün görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak, tanık olarak polis çavuşu Hasan Selvili’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Selvili, 23 Mayıs’ta alınan bilgide, her iki zanlının tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu ve kullanımlarında bulunan araç ile İskele boğaz bölgesinde olduklarının öğrenildiğini kaydetti.

   Selvili, aynı gün iki zanlının da İskele Boğaz bölgesinde park yeri içerisinde tespit edildiğini ve araç içerisinde yapılan aramada, arka koltukta beyaz renk poşette, iki ayrı naylon poşet içerisinde iç içe geçmiş, yaklaşık bir kilogram Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını anlattı.

   Her iki zanlının da suçüstü tutuklandıklarını belirten Selvili, aynı gün zanlı 1’in meseleyle ilgili gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

   Selvili, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirterek, zanlıların aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.
   Yargıç Gazi, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104