İsrailli zanlılar 6 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Edremit’te kaldıkları evde uyuşturucu partisi yaparken yakalanan Shay Lariah, Baaz Salim Yehezkel, Sharon Cohen, Zalman Roter ve Shmuel Roter’in tutukluluk süreleri uzatıldı

İsrailli zanlılar 6 gün daha tutuklu kalacak

Ülkemize turist olarak gelen ve Girne’ye bağlı Edremit’te bir eve düzenlenen operasyonda uyuşturucu partisi yaptıkları sırada yakalanan İsrail uyruklu zanlılar Shay Lariah, Baaz Salim Yehezkel, Sharon Cohen, Zalman Roter ve Shmuel Roter dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru, 4 Eylül 2019 tarihinde saat 20.00 sıralarında Edremit’de, Shay Lariah, Baaz Salim Yehezkel, Sharon Cohen, Zalman Roter ve Shmuel Roter’in kalmakta oldukları evde arama yapıldığını söyledi.

Yapılan aramada 8,1 gram ketamin, 7 gram kokain ile 10 adet uyuşturucu hap ve 3 gram metamfetamin türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyleyen polis, evde ayrıca 2 bin 700 dolar, 7 bin 50 Euro, 11 bin 800 İsrail parası bulunduğunu da hatırlatarak, zanlıların suçüstü tutuklandığını belirtti.

Polis memuru, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar, zanlıların soruşturma maksatlı 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108