İsrailliler cesetleri aramaya başladı

banner37

Güney Kıbrıs’ta infiale neden olan seri cinayet olaylarının son iki kurbanının cesetlerinin aranmasına devam edilirken, arama çalışmalarına İsrail’den gelen uzmanların da katıldığı bildirildi

banner87
İsrailliler cesetleri aramaya başladı
banner90
banner8

Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Subayı, seri katil Nikos Metaksas’ın öldürdüğü 7 kişiden şu ana kadar 5’inin cesedine ulaşılırken, geriye kalan son iki kurbanın cesedine ulaşmak için yapılan araştırmalara İsrail’den uzmanların da katıldığı bildirildi.

Güney Kıbrıs’ta “Orestis” takma adıyla bilinen 35 yaşındaki seri katilin öldürdüğü kişileri bulmak için haftalardır yapılan araştırmalarda kayda değer bir gelişme yaşanmaması üzerine İsrail’den gelen uzmanların, dün Ksiliatu’daki Memi göledinde arama çalışmalarına destek verdiği kaydedildi.

Rum haber kaynakları, Güney Kıbrıs’a özel teçhizatlarıyla birlikte önceki gün gelen 6’sı dalgıç, 1’i teknisyen 7 kişilik İsrailli grubun dün Memi göledinde robot kameraların kullanılmasıyla araştırmalara katıldığını belirtti.

İsrail’den gelen uzmanların, Mitsero maden ocağında cesedi bulunan Mary Rose’un kızı 6 yaşındaki Sierra Granze’nin cesedine ulaşmak için dün çalışmalarına başladığını belirtti.

İsrail’den gelen grubun, iki gölet ve morfolojileri hakkında bilgilendirildiği belirtilirken, İsraillilerin, Kırmızı gölet ile alakalı olarak sudaki toksik düzeyinin yüksek olmasından dolayı suyun daha temiz olduğu Memi göledine yöneltildiği kaydedildi.

Öte yandan Mitsero’daki Kırmızı gölette 29 yaşındaki Filipin asıllı Maricar Valte’in içerisinde olduğuna inanılan üçüncü bavulun bulunması için dün yürütülen çalışmaların yine sonuçsuz kaldığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75