İsrailliler cezaevine gönderildi

banner37

Edremit’teki bir evde uyuşturucu partisi verirken yakalanan İsrail uyruklu 5 kişinin aleyhindeki soruşturma tamamlandı

İsrailliler cezaevine gönderildi
banner99

Ülkemize turist olarak gelen ve Girne’ye bağlı Edremit’teki bir evde uyuşturucu partisi verirken yakalanan İsrail uyruklu zanlılar Shay Lariah, Baaz Salim Yehezkel, Sharon Cohen, Zalman Roter ve Shmuel Roter’in aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve 5 zanlı dün çıkarıldıkları mahkeme tarafından yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru, 4 Eylül 2019 tarihinde saat 20.00 sıralarında Edremit’de, Shay Lariah, Baaz Salim Yehezkel, Sharon Cohen, Zalman Roter ve Shmuel Roter’in kalmakta oldukları evde arama yapıldığını söyledi.

Polis, yapılan aramada 8,1 gram ketamin, 7 gram kokain ile 10 adet uyuşturucu hap ve 3 gram metamfetamin türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi.

Evde yapılan aramada 2 bin 700 dolar, 7 bin 50 Euro, 11 bin 800 İsrail parası bulunduğunu da kaydeden polis, zanlıların suçüstü tutuklandığını belirtti.

Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların ülkede turist statüsünde bulunduklarını belirterek, teminat talep etti.

Mahkeme, ülkede yasal bağı bulunmayan zanlıları 45 günü aşmayacak şekilde yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

(KAMALI HABER)

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108