banner6

İstemeden vurmuş!

banner37

Lefkoşa Fuar Alanı önünde, eski nişanlısını, kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle zorla kaçırdıktan sonra başına ve yüzüne defalarca vurmak suretiyle ciddi şekilde darp eden Berkan Demirbaş, mahkemede kendini savundu

İstemeden vurmuş!
banner150

banner150

banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa Fuar Alanı önünde, eski nişanlısını, kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle zorla aracına bindirip kaçırdıktan sonra ciddi şekilde darp eden Berkan Demirbaş, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Zorla kaçırdığı eski nişanlısına, “Başkasıyla olmayasın diye seni öldüreceğim” diyen ve ardından da başına ve yüzüne defalarca vuran zanlı Berkan Demirbaş’ın aleyhinde yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Polis, “Zorla İnsan Kaçırma”, “Şiddet Tehdidi”, “Kasti Hasar” ve “Ciddi Darp” suçlamasından tutuklanan zanlının 3 günlük tutukluluk süresi içerisinde, zanlının, müştekinin cep telefonunu da sirkat ettiğini tespit etti ve  aleyhine “Sirkat” suçlaması da getirdi.

Zanlı Berkan Demirbaş, dün sabah teminat maksadıyla yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Berkan Demirbaş “Öncelikle ben oraya barışmak için gitmedim. Beni özlediğini söylediği için gittim. Arabada bana yaptığı hakaretler sonucunda da istemeden vurdum” dedi.

Mahkeme, daha önceden benzer suçlardan sabıkalarının oluşunu dikkate alarak, zanlının, davaları görüşülünceye değin 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

“Başına ve yüzüne

defalarca vurdu”

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı adında savcı Aysın Bilgin, Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çelik, zanlının, 7 Temmuz tarihinde, saat 20.30 sıralarında, kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle eski nişanlısını Lefkoşa’daki Fuar Alanı önünden, zorla, LP 605 plakalı araca bindirip kaçırdığını aktardı.

Çelik, zanlının daha sonra bahse konu araçla Dikmen istikametine doğru ilerledikleri sırada sol eliyle müştekinin başına ve yüzüne defalarca vurarak ciddi şekilde darp ettiğini anımsattı.

“Müşteki yarı çıplak

kaçmayı başardı”

Ayrıca zanlının, müştekiye hitaben “Başkasıyla olmayasın diye seni öldüreceğim” dediğini belirten Çelik,  müştekinin, Boğazköy civarında söz konusu araçtan inip kaçmaya çalışması üzerine de zanlının, müştekinin giydiği tulumu çekip yırtmak suretiyle kasti hasara uğrattığını anlattı.

Polis memuru Erkan Çelik, müştekinin yarı çıplak bir vaziyette zanlının elinden kurtulmayı başarabildiğini belirterek, anayolda otostop çekip Boğazköy Karakolu’na sığındığını aktardı.

Çelik, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlı Berkan Demirbaş’ın Mağusa bölgesinde tespit edilerek tutuklandığını anımsattı.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmada, zanlının, olay esnasında Dikmen bölgesinde bir de trafik kazası yaptığının tespit edildiğini belirten Çelik, kaza mahallinden de kaçtığının belirlendiğini söyledi.

“Benzer nitelikte suçları var”

Polis memuru Erkan Çelik, zanlının 3 günlük tutukluluk süresi içerisinde yapılan soruşturmada, zanlının, müştekinin cep telefonunu da sirkat ettiğinin ortaya çıktığını belirterek, zanlı aleyhine sirkat suçunun da getirildiğini anlattı.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının daha önceden benzer suçlardan sabıkalarının bulunduğunu dile getirdi.

Savcı Aysın Bilgin, zanlının benzer nitelikte suçlarının olduğuna dikkat çekerek, suç işlemeye meyilli bir kişiliğinin olduğunu belirtti.

Bilgin, zanlının, davaları görüşülünceye değin 45 gün süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, benzer suçlardan sabıkalarının oluşunu aleyhinde değerlendirerek, zanlının, davaları görüşülünceye değin 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104