banner6

İşveren, çalışma iznini iptal ettirdi

banner37

Çalıştığı işyerinden çeşitli türlerde kilolarca kuruyemiş çaldığını kabul eden Muhammed Pekalın, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

İşveren, çalışma iznini iptal ettirdi
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Tüccaroğlu Ltd. isimli işyerinde çalışırken, şirketten çeşitli türlerde kilolarca kuruyemiş çaldığı suçlamasıyla tutuklanan ve kuruyemişler tasarrufunda bulunan zanlı Muhammed Pekalın, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polis, ülkede çalışma izniyle bulunan zanlının işvereninin olayın akabinde ‘çalışma iznini iptal ettirdiğini’ açıkladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Şener, olayla ilgili olguları aktardı.

Şener, zanlı Muhammed Pekalın’ın Tüccaroğlu Ltd. adlı işyerinde çalıştığını belirterek, 14-15 Şubat tarihleri arasında iş yerine ait 22.5 kg çiğ badem, 30 kg İran fıstığı ve 30 kg Antep fıstığını sirkat ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Şener, söz konusu ürünlerin zanlının tasarrufunda bulunduğunu dile getirerek, ayrıca zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğine de dikkat çekti.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Şener, ayrıca çalışma izni iptal edilen zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 1 ayı aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104