banner6

İşyerini dolandırmanın bedeli ağır oldu

banner37

Girne’de, kasa görevlisi olarak çalıştığı kumarhanede, başka şahıslarla anlaşarak oyun biletlerinden 58 bin 138 TL nakit parayı sirkat eden Ercan Koca, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

İşyerini dolandırmanın bedeli ağır oldu
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de faaliyet gösteren bir kumarhanede kasiyer olarak görev yaparken, farklı tarihlerde kasadan çıkardığı

83 bin 100 TL değerindeki 6 adet oyun biletini önceden anlaştığı kardeşi T.K. ve A.N. isimli kadına vererek biletlerin bir kısmını bozdurarak 58 bin 138 TL elde etmekle suçlanan Ercan Koca, Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “müstahdem tarafından sirkat” suçundan yargılanan Ercan Koca ile ilgili karar dün açıklandı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener de hazır bulundu.

Kararı okuyan Yargıç Seran Bensen, sanığın işlediği suçun, uzun süreli hapislik cezası öngören ve giderek artış gösteren suçlardan olduğuna değindi. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Bensen, sanığa, 3 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104