İşyerini soymaktan yargılanacak

banner37

Çalıştığı işyerinden, buzdolabından tezgaha, kıymadan bulgurlara, undan köfteye kadar birçok malzeme çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Cuma Kartal, teminatla serbest bırakıldı

İşyerini soymaktan yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta faaliyet gösteren bir iş yerinde çalışan ve işyerinden malzeme çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Cuma Kartal, teminatla serbest bırakıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

   Mahkemede meseleyle ilgili yeminli şahadet veren Bayır, zanlı Cuma Kartal’ın Ekim-Kasım 2019 tarihleri arasında müstahdemi olduğu Limon Mutfak isimli iş yerinden, farklı tarihlerde malzeme çaldığını belirtti.

Kuşçuoğlu, Limon Mutfak isimli iş yerinde muhafaza edilen 1 adet derin dondurucu buzdolabı, 1 adet çelik tezgâh ve muhtelif miktarlarda dana kıyması, 1 çuval açık un, toplam 50 kiloluk bulgur, dana eti, içli köfte malzemesi ve 900 adet küçük içli köfteyi hazırlayıp mal sahibinden izinsiz olarak mutfak dışarısına çıkartıp çaldığı gerekçesi ile tutuklandığını mahkemeye aktardı.

banner134
   Meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten Kuşçuoğlu, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75