İtalya hayali suya düştü!

banner37

Ülkemize, öğrenim görmek amacıyla gelen ve arkadaşının Almanya pasaportu ile KKTC’den çıkış yapmak isteyen zanlı Njemshelekeh Wuduıyı Herbert, tutuklanarak cezaevine gönderildi

İtalya hayali suya düştü!
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize, öğrenim görmek amacıyla gelen ve arkadaşının Almanya pasaportu ile KKTC’den çıkış yapmak isteyen zanlı Njemshelekeh Wuduıyı Herbert, tutuklandı.

“Başkasının kimliğine bürünme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Şükrü Ömürlü’yü dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şükrü Ömürlü, zanlı Njemshelekeh Wuduıyı Herbert’in, Gazimağusa’da, birlikte ikamet ettiği arkadaşı Moses Kool Mayson’un adına olan Almanya pasaportunu, konu ikametgah içerisinde bularak aldığını ve İtalya’ya gitmek için vizesi bulunmadığından, arkadaşının kimliğine bürünüp, tedavüle sürdükten sonra Ercan Havaalanı'ndan çıkış yapmak istediği esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

banner134
Polis memuru Şükrü Ömürlü, zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyledi.

Ömürlü, Kamerun uyruklu olan zanlının KKTC’de öğrenci statüsünde görülmesine rağmen, okula gitmediği için öğrenci kaydının düştüğünü mahkemeye aktardı.

Zanlının aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirten Ömürlü, zanlının, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı, “Polisin söyledikleri doğru. İtalya’ya gidecektim” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının, bir ayı aşamamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75