banner6

İtirafın böylesi: Kuyumcu soygunu yapacaklardı

banner37

Girne’de araba çalarak, Esentepe’de bir evden hırsızlık yapan ve günlerdir polisten kaçan Anton Pshenichnyy, önceki gün Girne CÖŞ ekibi tarafından, Zeytinlik’te saklandığı evin dolabında yakalandı, itirafı şok etkisi yarattı

İtirafın böylesi: Kuyumcu soygunu yapacaklardı
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne’de bir evden araba çalan ve Esentepe’de bir site içerisindeki evden hırsızlık yapan Anton Pshenichnyy, yakalanacağını anlayınca çaldığı arabayı polis memurunun üzerine sürerek kaçtı. 15 gün saklanmayı başaran Pshencihnyy’nin izini süren Girne Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri, önceki gün zanlının Zeytinlik köyünde olduğunu tespit etti. Yakalanacağını anlayınca bir kez daha kaçmaya çalışan Pshenichnyy, camlarını kırarak girdiği evin dolabında gizlenirken bulundu ve gözaltına alındı.

Girne Polis Müdürlüğü’ne götürülen Anton Pshenichnyy’nin gönüllü ifadesinde, daha önce yakalanan kardeşi Stas Pshenichnyy ve Nuyan Batuhan Yücel ile birlikte Girne’de bir kuyumcuyu soymayı planladıklarını itiraf etti. Polis, Pshenichnyy’nin cep telefonunda söz konusu kuyumcu dükkanının fotoğraflarını da buldu.

Anton Pshenichnyy dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak bir günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada iddia makamı, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Ali Arslan’ı tanık olarak dinletti.

Arslan, zanlı Anton Pshenichnyy’nin daha önceden tutuklanan zanlı Nuyan Batuhan Yücel’le birlikte 13 ve 14 Ekim 2016 tarihileri arasında Girne’de bir evin garaj kapısını kırdıklarını ve içerisinde bulunan aracı çalarak kaçtıklarını kaydetti.

Arslan, daha sonra zanlı Pshenichnyy’nin kardeşi olan ve daha önceden tutuklanan Stas Pshenichnyy ile 30-31 Ekim tarihleri arasında çaldıkları arabayla Esentepe’ye giderek, burada site içerisindeki bir eve girdiklerini söyledi.  Masa üzerindeki çantayı ve içerisindeki bin TL nakit parayı sirkat ettikten sonra kaçtıklarını anlatan Arslan, Stas Pshenichnyy’nin daha sonra polis tarafından tutuklandığını, zanlı Anton Pshenichnyy’nin ise polisten kaçtığını belirtti.

Polisten kaçtı, dolaba saklandı

Zanlının polisten kaçtığı sırada, çalıntı arabayı polis memurunun üzerine sürdüğünü kaydeden Arslan, önceki gün Zeytinlik’te yeniden tespit edildiğini söyledi. Arslan, Girne Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerinden yine kaçmaya çalışan ve bir evin camlarını kırarak içeriye giren zanlının, dolap içerisinde gizli vaziyette bulunduğunu ve yakalandığını kaydetti.

Polis memuru Arslan, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve suçlarını kabul ettiğini belirtti. Zanlının kuyumcu soygunu yapacaklarına dair itirafta bulunduğu anlatan Arslan, ayrıca zanlının cep telefonunda, kuyumcu dükkânı fotoğrafları ve kuyumcu soygunlarıyla ilgili haberler bulduklarını söyledi. Arslan, bu aşamada zanlının tahkikat amaçlı bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadete ve meselenin ciddiyetine dikkat çeken Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının tahkikat amaçlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 08:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104