İzinsiz ikamet ve uyuşturucu suçundan yargılanacak

banner37

KKTC’de izinsiz ikamet edip, Gazimağusa’da cebindeki uyuşturucu maddeyle suç üstü yakalanan K.L.G. isimli genç, ileride yargılanmak üzere Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

İzinsiz ikamet ve uyuşturucu  suçundan yargılanacak
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da sokak ortasında cebinde uyuşturucu madde taşıdığı esnada suç üstü tespit edilen Güney Afrikalı 19 yaşındaki K.L.G. isimli genç, işlediği izinsiz ikamet ve uyuşturucu suçundan ileride yargılanmak üzere, 45 günü geçmeyen bir süre Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlının, 17 Eylül 2020’de, saat 02.20’de, Gazimağusa’da meydana gelen uyuşturucu alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Hüseyin Özdesoy, zanlının, Karakol Bölgesi’ndeki Asena Sokak üzerinde polis tarafından yapılan devriye sırasında suç üstü tespit edildiğini anımsattı. Zanlının, polis aracını görmesi üzerine kaçmaya çalıştığını ve o esnada tasarrufunda bulunan ve içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olan 1 adet sarma sigara ve yaklaşık yarım gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi yere attığını anlattı.

   Suç üstü tutuklanan zanlının üzerinde yapılan aramada, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde oldan 1 adet sarma sigaranın bulunarak zapt edildiğini anlatan tanık polis, zanlının tasarrufundaki 1 gram 62 miligram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildiğini dile getirdi.

   Tanık polis, yazılı dava tebliğ ettiği zanlının, öğrenci kaydını yenilemediğinden, 23 Aralık 2019’dan beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğine vurgu yaptıktan sonra mahkemeden zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı, 45 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75