'Jellerin suç olduğunu bilmiyordum'

banner37

Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve cinsel gücü artırıcı jel paketleri ile KKTC’ye giriş yapmak isterken tutuklanan Gökhan Kurt, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

'Jellerin suç olduğunu bilmiyordum'
banner90
banner8

Emine UYSAL

Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve cinsel gücü artırıcı jel paketleri ile ülkeye giriş yapmak isterken tutuklanan Gökhan Kurt, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Kurt, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Metin, ülkeye giriş yapmak isteyen Gökhan Kurt isimli yolcuya narkotiğin detektör köpeğinin tepki vermesiyle yapılan aramada, giydiği külotunun içerisine gizlediği 2 gram hintkeneviri bulunurken, el çantasında da 19 paket cinsel gücü artırıcı jel ele geçirildiğini kaydetti.

Zanlının turist statüsünde olduğunu belirten Metin, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı, “Jelin yasak olduğunu bilmiyordum. Pişmanım” dedi. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yasal statüsü olmadığına bulgu yapıp, yargılanıncaya değil, bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 08:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75