Kablo hırsızlığı soruşturması devam diyor

banner37

Gönyeli’de alt yapı yenileme çalışmaları sırasında yeraltından çıkarılan kabloları içerisindeki bakırları almak için Boğaz Piknik Alanı’nda yakarken yakalanan İbrahim Demirel ve İbrahim Aladağ, 2 gün daha tutuklu kalacak

Kablo hırsızlığı soruşturması devam diyor
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Gönyeli’de alt yapı yenileme çalışmaları sırasında yeraltından çıkarılan kabloları evinde biriktiren İbrahim Demirel ve Demirel ile birlikte içerisindeki bakırları almak için kabloları Boğaz Piknik Alanı’nda yakarken suçüstü yakalanan İbrahim Aladağ’ın tutukluluk süresi devam eden soruşturma nedeniyle 2 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kemal Erdelhun, meseleyle ilgili olguları aktardı.

Erdelhun, zanlı İbrahim Demirel’in 2020’nin Şubat ayı içerisinde Gönyeli Belediyesi tarafından Arpalıklı İnşaat Şirketi’ne yaptırılmakta olan elektrik şebekesi alt yapı çalışmalarında çalıştığını belirterek, bu sırada yer altından çıkan hurda kabloları evine götürüp biriktirdiğini kaydetti.

banner134
Zanlının daha sonra 16 Şubat tarihinde sirkat ettiği kablolarla birlikte yanına arkadaşı zanlı İbrahim Aladağ’ı da alarak, Girne Boğaz Piknik Alanı’na gittiğini bildiren Erdelhun, burada kabloların içerindeki bakırları almak amacıyla ateş yaktıklarını ifade etti.

Erdelhun, yakılan ateş üzerine yangın ihbarı alan Girne İtfaiyesi ve Girne Adli Şubesi’nin yangın yerine giderek yangını söndürdüğünü belirterek, zanlıların sirkat ettikleri kablolarla birlikte olay mahallinde tutuklandığını açıkladı.

Erdelhun, hırsızlık olayının Gönyeli’de olması nedeniyle zanlıları Girne polisinden teslim aldıklarını ve yapılan sorgulamada zanlı İbrahim Demirel’in gönüllü ifade verip işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini, zanlı İbrahim Aladağ’ın ise ifade vermediğini söyledi.

Zanlıların avukatı ise müvekkillerinin aleyhindeki suçlamaları reddederek masum olduklarını söyledi ve tutukluluk süresinin 2 günü geçmemesini talep etti.

Tanık polis ise soruşturmanın henüz tamamlanmadığını belirtti.

Huzurunda verilen şahadet ve beyanı değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75