Kaçabileceği dikkate alındı

banner37

Alayköy’de kız meselesi yüzünden tartıştığı Mehmet Avkıran’ı 6 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan Mehmet Şerif Durdu, teminat emriyle cezaevine gönderildi

Kaçabileceği dikkate alındı
banner99

Meyil AVCAN

Alayköy’de kız meselesi yüzünden tartıştığı Mehmet Avkıran’ı 6 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayıp, polise teslim olan Mehmet Şerif Durdu, teminat emriyle 3 ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Polis, zanlı Mehmet Şerif Durdu’nun, “Mehmet Avkıran ölseydi, yurtdışına kaçacaktım” beyanını anımsatıp tutuksuz yargılanması halinde kaçabileceğini belirtti.

“Adam Öldürmeye Teşebbüs”, “Ağır Yaralama”, “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Mehmet Şerif Durdu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan Karakol Amiri Tural Güneralp’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Güneralp, 10 Ekim’de saat 00.20’de, Alayköy’de faaliyet gösteren bir gece kulübüne ait araç park yerinde, 39 yaşındaki Mehmet Şerif Durdu’nun, konsomatris bir kadın nedeniyle tartıştığı, aynı işyerinde garson olarak çalışan Mehmet Avkıran’ın, annesine ve kız kardeşine sövdüğü gerekçesiyle yüzüne kafası ile vurup ciddi şekilde darp ettiğini yineledi.

banner134
 

Bıçak bulunamadı

Tural Güneralp, zanlı Mehmet Şerif Durdu’nun, Mehmet Avkıran’ın sol karın boşluğuna bir kez, sol yan kısmına iki kez ve üç kez sırt kısmına saplayarak, ağır yaraladığını anımsattı.

Güneralp, zanlının olayda kullandığı bıçağı denize attığı için bulunamadığını mahkemeye aktardı.

Zanlının yargılanmaktan kaçabileceğine dikkat çeken Güneralp, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Savcı Aysın Bilgin, sanığın işlediği suçların müebbet hapis öngören ve Ağır Ceza Mahkemesi kapsamına giren çok ciddi suçlar olduğunu belirtti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının aleyhindeki suçların Ağır Ceza Mahkemesi yetkisinde olan ciddi suçlar olduğunu belirterek, zanlının 3 ayı aşmamak kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75