'Kaçak duruma düştüğümden haberim yoktu'

banner37

Bir kavga olayıyla ilgili Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne Adli Şube’ye giden zanlı Zaheer Ahmed, kaçak olduğu gerekçesiyle tutuklandı

'Kaçak duruma düştüğümden haberim yoktu'

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir kavga olayıyla ilgili Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne Adli Şube’ye giden zanlı Zaheer Ahmed, kaçak olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

“İkamet izinsiz KKTC’de bulunmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede söz alan ve neden tutuklandığını soran Zaheer Ahmed, pasaportunun işvereninde olduğunu, kaçak duruma düştüğünden haberi olmadığını söyledi.

Pakistan uyruklu olan Zaheer Ahmed, “Pasaportum şirketteydi. Ön izinle gelmiştim. Süreyi uzatacaklardı. Kaçak duruma düştüğümden haberim yoktu. Tutuklu kalmak istemiyorum” dedi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Güral Kırcalılar’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kırcalılar, 29 Aralık’ta Lefkoşa Adli Şube’de bulunan Lefkoşa’da

sakin Zaheer Ahmed’in yapılan kontrolünde 14.05.2018 tarihinde ziyaretçi olarak 30 gün vize ile KKTC'ye giriş yapıp, 13.06.2018 tarihinden itibaren KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Güral Kırcalılar, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını belirterek, mesele ile ilgili olarak zanlının bağlantılı olduğu şahıslar hakkında soruşturma yapılması gerektiğini kaydetti.

Kırcalılar, konu şahısların aynı ikamette yaşadıklarını belirterek, ikamet izinsiz olduklarının şüphesi olduğuna ve soruşturma yapılacağına değindi.

Alınması gereken ifadeler olduğunu belirten Kırcalılar, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceği ve yasal olmayan yollardan KKTC haricine çıkabileceğini kaydetti.

Kırcalılar, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının iki gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep

etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Süleymanoğlu, zanlının mahkemedeki iddialarının da polis tarafından araştırılmasına direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER