banner6

Kaçak et getirdi, 5 ay hapis cezası aldı

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi sanık Yılmaz Sarmış hakkındaki kararını açıkladı

Kaçak et getirdi,  5 ay hapis cezası aldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Bostancı’da iki yıl önce askeri bölgeyi ihlal edip, kullanımında bulunan traktör ve arkasında takılı 5 metre uzunluğundaki römork içerisinde Güney Kıbrıs’tan almış olduğu 5 bin 20 kilogram karkas dana etini geçirirken, traktörün çamura saplanması sonucu yakalanan Yılmaz Sarmış, 5 ay hapis cezası aldı.
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘KKTC’ye ithali yasaklanmış et ithal etme’ suçlamasıyla tutuklanan sanık Yılmaz Sarmış, itham edildi ve suçlamayı kabul etti.

Fadıl Aksun’un Başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı hazır bulundu.

Kararı okuyan Başkan Fadıl Aksun, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.
Yargıç Aksun, sanığın işlediği suçun iki yıla kadar hapis cezası öngören, kamu düzeni aleyhine işlenen ve insan sağlığını tehdit eden ciddi bir suçolduğuna vurgu yaptı.
Aksun, sanığın maddi kazanç elde etmek amacıyla işlediği suçun toplum sağlığını tehlikeye atmasının yanı sıra, et kesen ve satan kişilere karşı haksız rekabete neden olduğuna işaret etti. Aksun, işlenen suçun toplum sağlığını tehlikeye atmasını, sanığın maddi kazanç elde etme niyetini ve ithal edilmeye çalışılan kaçak etin 5 ton oluşunu sanığın aleyhine değerlendirdiklerine vurgu yaptı.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Aksun, sanığa oybirliği ile 5 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104