Kaçak etleri taşıyan şoför yakalandı

banner37

Narkotik polisinin, Köprülü-Türkmenköy anayolu üzerinde düzenlediği operasyonda, HS 280 plakalı araç içerisinde ele geçirilen 2,5 ton ağırlığındaki kaçak etle ilgili soruşturma kapsamında Mehmet Gülkaya isimli bir kişi daha tutuklandı.

Kaçak etleri taşıyan şoför yakalandı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gülkaya’nın kaçak etlerin taşındığı aracın sahibi olduğu tespit edildi.

Gülkaya dün, “Gümrüksüz mal tasarrufu” suçlamasıyla, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Meltem Dündar'ın huzuruna çıkarılarak, aleyhine tahkikat amaçlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

Mehmet Gülkaya; Neşet Demirel ve Ali Deniz’le birlikte, yarın yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Tahkikat bitmedi

banner134
Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu'nda görevli, meselenin tahkikat memuru Coşkun Kanatlı 22 Eylül 2017'de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, Köprülü köyü yakınlarında operasyon düzenlediğini anımsattı.

Kanatlı operasyon sırasında, içerisinde Neşet Demirel ile Ali Deniz’in bulunduğu HS 280 plakalı Van araçta yapılan aramada 2 bin 420 kilo kemikli sığır eti ile 180 kilo sığır ciğeri tespit edildiğini anlattı.

Kanatlı, yaptığı araştırma sonucu, kaçak etlerin bulunduğu aracın zanlı Mehmet Gülkaya’ya ait olduğunu tespit ettiğini belirterek söz konusu şahsın diğer zanlılarla da telefonda görüştüğünü belirtti. Meseleyle bağlantısı olan ve benzer suçlar işleyen Gülkaya'yı da aynı gün tespit edip gözaltına aldığını ifade eden Kanatlı, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için 3 gün süre talep etti.

Yargıç, polisin tahkikatını tamamlayabilmesi için zanlının, 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75