Kaçak gidip, yasal geldiler

banner37

Yasadışı olarak Güney Kıbrıs’a geçen Filistin uyruklu iki kişi, Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan giriş yapmak isteyince tutuklandı

Kaçak gidip, yasal geldiler
banner87

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar bölgesinde farklı tarihlerde askeri bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçiş yapan Filistin uyruklu iki kişi, önceki gün Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isteyince tutuklandı.

“Birinci derecede askeri bölgeyi ihlal etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Ala A. A. Abuswish ve Mohammed M.J. Hijjo dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, zanlı Ala A. A. Abuswish’in 13 Mart 2018 tarihinde saat 01.00’de Akıncılar’da plakası meçhul bir araçla askeri bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığını belirtti.

Polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, zanlı Mohammed M.J. Hijjo’nun da 26 Ekim’de saat 00.30’da yine Akıncılar bölgesinden plakası meçhul bir araçla Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığını söyledi.

Kuşcuoğlu, 29 Ekim’de iki zanlının Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan giriş yapmak istediklerini ve tutuklandıklarını kaydetti.

Zanlı Ala A. A. Abuswish’in gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirten Kuşcuoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da üç gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER