banner6

Kaçak göçmenler, Gazimağusa’yı dolaşırken yakalandı

banner37

KKTC’ye, onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Gazimağusa’da yaya olarak polis tarafından tespit edilen 3 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine 3’er gün tutukluluk emri temin edildi

Kaçak göçmenler, Gazimağusa’yı dolaşırken yakalandı
banner151

Sedef BOŞNAK
KKTC’ye, onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Gazimağusa’da yaya olarak dolaştıkları sırada polis tarafından tespit edilen 3 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine soruşturma başlatıldı.
Polis, mahkemeden, Suriyeli kaçak göçmenler aleyhine, tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.
Dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Cafer Erenköylü, zanlıların, “onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.
Tanık polis Cafer Erenköylü, zanlıların, 27 Aralık’ta, henüz tespit edilemeyen bir tekneyle, tespit edilemeyen, onaylanmış liman olmayan bir yerden ülkeye giriş yaptıktan sonra Gazimağusa’da tespit edildiklerini söyledi.
Cafer Erenköylü, Suriyeli H.A. ve A.A.H.’nın, Eşref Bitlis Caddesi üzerinde, A.İ.’nin de Yaşam Hastanesi yakınında yaya olarak tespit edilip derdest emri gereği tutuklandıklarını kaydetti.
Erenköylü, zanlılara yardımcı olan kişilerin tespiti için de araştırma başlattığını belirterek, zanlılar aleyhine tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 3’şer gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 10:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110