Kaçak kumarcı, tutuklu yargılanacak

banner37

Ülkeye karantinasız olarak 3 günlüğüne kumar oynamaya gelen ancak geri dönmeyen ve yaklaşık bir ay sonra hırsızlık yapmaktan tutuklanan T. B., cezaevine gönderildi

Kaçak kumarcı, tutuklu yargılanacak
banner90
banner8

Ülkemize, kumar oynama maksadıyla aralık ayı başında 3 günlüğüne karantinasız olarak gelen ancak geri dönmeyerek, yaklaşık 1 ay sonra hırsızlık yaptığı suçlamasıyla yakalanan T. B.’nin aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı.

Hakkında ‘Emanetçi tarafından sirkat’ ve ‘İzinsiz ikamet’ suçlamaları getirilen T. B., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlandı ve hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Osman Karabiber, zanlının 31 Aralık 2020 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Girne’de Canbolat Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Amir Shahzad Shahid’in yapmakta olduğu Nano Technology isimli dükkandan, daha önceden 400 TL karşılığında satmış olduğu Huawei Y7 marka, 865654048880783 imei numaralı cep telefonunu içerisindeki kişisel banka bilgilerini alıp geri vereceğini söyleyerek alıp, dükkandan ayrılarak sirkat ettiğini belirtti.

Karabiber, olayın polisin bilgisine 2 Ocak 2021 tarihinde geldiğini ve zanlının aynı gün Girne’de tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını kaydederek, zanlının aynı gün gönüllü bir ifade verdiğini ve ifadesinde 31 Aralık 2020 tarihinde telefonunu konu telefoncudan görüşme yapmak için aldığını, daha sonra oradan ayrılıp bankamatiğe gittiğini, ancak hesabına para yatmadığı için telefoncuya ödemesi gereken parayı da ödeyeceğinden dolayı telefonu geri götürmediği beyanında bulunduğunu söyledi.

Karabiber, yapılan muhaceret kontrolünde 5 Aralık 2020 tarihinde KKTC’ye 3 gün süreyle karantinasız giriş yaptığı, ancak belirtilen 3 günlük sürede ülkeden çıkış yapmadığını ve 08.12.2020 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz olarak ikamet ettiğinin tespit edildiğini aktardı.

Soruşturmanın tamamlandığını belirten Karabiber, zanlı hakkında teminat talep etti.

Mahkeme zanlıyı bir ay aşmayacak bir süre ile cezaevine gönderdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75