banner6

Kaçak odunculardan biri akıl hastanesinde

banner37

Kumyalı Taşocakları bölgesindeki zeytin ağaçlarını izinsiz kesen iki zanlıdan biri olan M.A.’nın hastaneye yatırıldığı bildirildi, M.K. ise mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı

Kaçak odunculardan biri akıl hastanesinde
banner151

Ayşe BULUT

Kumyalı Taşocakları bölgesinde izinsiz olarak zeytin ağaçlarını keserek kaçak odunculuk yaptıkları suçlamasıyla tutuklanan zanlılardan birinin Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldığı ve taburcu olmasının ardından mahkemeye çıkarılacağı bildirilirken, diğer zanlı dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminata bağlandı.


M.K. isimli zanlıyı mahkemeye çıkararak meselenin olgularını aktaran polis memuru Veysel Durmuş, M.A. isimli zanlının 27 Aralık’ta 16.30 sıralarında Kumyalı Taşocakları bölgesinde ekili ağaçlara kasten hasar vererek sirkat ettiği suçlamasıyla tutuklandığını, 28 Aralık’ta da mahkemeye çıkarılarak aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındığını hatırlattı.


Meseleyle ilgili yapılan soruşturmada, M.A.’nın bu suçları işlerken yanında M.K.’nin de bulunduğunun belirlendiğini ve zanlıların farklı yerlerdeki toplam 11 zeytin ağacını kestiklerinin tespit edildiğini belirten Durmuş, Orman Dairesi’nden alınan bilgiye göre ağaçların toplam değerinin 3 bin 200 TL olduğunu ifade etti.


Zanlı M.K. ile birlikte ağaçları kesen zanlı M.A. isimli şahsın 27-28 Aralık tarihlerinde Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildiğini ve zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilerek yatılı tedavi altına alındığını kaydeden Durmuş, tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından M.A.’nın da teminat talebiyle mahkemeye çıkarılacağını vurguladı.


Zanlı M.K.’nin aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını da sözlerine ekleyen Durmuş, KKTC vatandaşı zanlının uygun bir teminata bağlanmasını istedi.


Huzurundaki olguları ve beyanları değerlendiren Yargıç Nil Çeliker, davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkmaktan men ettiği zanlı M.K.’nin 2 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin zanlı lehine 10 bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına, haftada 3 gün polise ispat-ı vücutta bulunmasına, bu şartları yerine getirememesi halinde ise 1 ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110