Kaçak olarak yakalandı, “vatandaş olacağım” dedi

banner37

Ülkede kaçak olarak kaldığı belirlenen Abdullah Fettahoğlu, çıkarıldığı mahkemede tutuklu kalmak istemediğini belirtti ve Bakanlar Kurulu kararını beklediğini söyledi

banner87
Kaçak olarak yakalandı, “vatandaş olacağım” dedi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkent Lefkoşa’da, kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında bir kişinin daha ülkede kaçak yaşadığı tespit edildi.

“KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan tutuklanan zanlı Abdullah Fettahoğlu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Savcı Ali Hidayet, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Güral Kırcalılar’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kırcalılar, zanlının Lefkoşa’da gerçekleştirilen rutin kontroller sırasında ikamet izinsiz bulunduğunun tespit edildiğini söyledi.

Polis memuru Güral Kırcalılar, zanlının ülkede ne maksatla bulunduğunun araştırılabilmesi için süreye ihtiyaç duyduklarını belirterek, 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Abdullah Fettahoğlu, hücrede kalmak istemediğini ve vatandaş olmak için Bakanlar Kurulu kararını beklediğini beyan etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
salih kermeoğlu
salih kermeoğlu - 12 ay Önce

adamın bir bildiği var elbet eminim tutukluluk süresi dolmadan vatandaş yapılacaktır nasıl olsa UBP iktitadırı başta

KEMAL
KEMAL - 12 ay Önce

GELDİĞİN YERE MAHALLEYE .. HEPİNİZİN GİTMESİ AN MESELESİ .. GÜLE GÜLE ..!

SIRADAKİ HABER

banner75