Kaçak operasyonları sürüyor

banner37

KKTC’de kaçak olarak kalan yabancı uyruklu üç kişi daha yakalandı

Kaçak operasyonları sürüyor
banner90
banner8

KAÇAK KALDIKLARI SÜRELER ŞAŞIRTTI… Polis, Abdurrahman Doğan’ın 2 bin 745 gün, Onyeka Kıngsley Imah’ın 727 gün ve Mertol Bingöl’ün bin 78 gündür KKTC’de kaçak olarak kaldığını belirledi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Polis Genel Müdürlüğü’nün ülkemizde bulunan kaçaklara yönelik denetimleri devam ediyor.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen rutin kontroller sırasında Lefkoşa bölgesinde kalan üç kişi daha yakalandı.

Polis, Abdurrahman Doğan’ın 2 bin 745 gün, Onyeka Kıngsley Imah’ın 727 gün ve Mertol Bingöl’ün de bin 78 gündür KKTC’de kaçak olarak kaldığını belirledi ve dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkararak aleyhlerine birer gün tutukluluk emri aldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 30 Ekim’de Suçla Operasyonel Mücadele Ekibi tarafından yapılan pasaport kontrolünde zanlı Abdurrahman Doğan’ın 23 Nisan 2012 tarihinden itibaren 2 bin 745 gün, zanlı Onyeka Kıngsley Imah’ın 2 Kasım 2017 tarihinden itibaren 727 gün ve zanlı Mertol Bingöl’ün 17 Kasım 2016 tarihinden itibaren bin 78 gündür ülkede kaçak olarak kaldığının tespit edildiğine dikkat çekti.

   Polis memuru Hüseyin Ergüleç, tutuklanan zanlıların ülkemizde bulunduğu süre zarfında ne yaptığının araştırılacağını söyleyerek, bir gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlıların soruşturma maksatlı bir gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75