banner6

Kaçak sigara ve jelleri, kime getirdiği araştırılıyor

banner37

Mağusa Limanı’nda TIR dorsesine gizlenen kaçak sigara ile cinsel gücü artırıcı jellerle ilgili soruşturma kapsamında TIR şoförü Tamer Sedefoğlu, tutuklandı. Polis, araştırmasını derinleştirdi.

Kaçak sigara ve jelleri, kime getirdiği araştırılıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibinin, Mağusa Limanı’nda bir TIR’ın dorsesinde yaptığı aramada ele geçirdiği kaçak 2 bin 970 paket sigara ile 700 adet cinsel gücü artırıcı jelle ilgili soruşturma sürüyor.

Polis, kaçak ürünleri TIR'a gizleyen şoför Tamer Sedefoğlu’nu dün mahkemeye çıkardı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri temin etti.

Polis, TIR şoförünün, aracında getirdiği kaçak sigara ve jelleri para karşılığında kime getirdiğini araştırıyor.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Engin Yıldız zanlının, “Gümrük Yasası’na aykırı harekette bulunmak” ve “İlaç ve Eczacılık Yasasına aykırı harekette bulunmak” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Yıldız, zanlı Tamer Sedefoğlu’nun 22 Eylül’de “Deep Karpaz” isimli gemiyle Gazimağusa Limanı'na

geldiğini ve kullanımındaki TGY 223 plakalı TIR aracın dorsesi içerisinde CÖŞ ekipleri tarafından yapılan aramada, gümrüksüz ithal edilen muhtelif markalarda toplam 2 bin 970 paket sigara ve 700 adet “Kamagra” marka cinsel gücü artırıcı jel bulunarak emare alındığını söyledi.

Tanımadığı biri 3 bin TL kazanmak isteyip istemediğini sormuş

Yıldız, zanlının kaçak sigara ve jelleri, KKTC’de kime getirdiğini araştırdıklarını belirterek polise gönüllü ifade veren zanlının beyanlarını araştıracağını mahkemeye aktardı.

Engin Yıldız, zanlının verdiği ifadeye göre, Türkiye’den Kıbrıs’a gelmeden hemen önce, ismini bilmediği bir şahsın yanına gelerek, 3 bin TL kazanmak isteyip istemediğini sorduğunu, kendisinin de kazanmak istediğini söylemesi üzerine, bahse konu şahsın kendisine, içerisinde sigara ve jellerin bulunduğu çöp poşetlerini verdiğini söylediğini anlattı.

Yıldız, zanlının konu poşetler içerisinde ne olduğunu bilmediğini söylediğini belirterek, zanlının bahsettiği şahsın, sigara ve jelleri teslim alacak kişilere, TIR’ın plakasını verdiğini beyan ettiğini söylediğini kaydetti.    Yıldız, mahkemeden araştırmasını tamamlayabilmek 3 gün süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

banner134

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104