Kaçak yaşam ihbarla sona erdi

banner37

Ülkemize 2016 yılında turist vizesiyle giriş yapan ve söz konusu tarihten beridir kaçak olarak yaşamını sürdüren Emrah Bayındır, TC Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ihbar üzerine tespit edilerek yakalandı

Kaçak yaşam ihbarla sona erdi
banner87

Ahmet VAMIK
 

Ülkemize 2016 yılının Aralık ayında 90 günlük turist vizesiyle giriş yapan ve söz konusu tarihten beridir kaçak olarak yaşamını sürdüren Emrah Bayındır, TC Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ihbar üzerine tespit edilerek yakalandı.
   Girne Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç huzuruna çıkarılan ve itham edilen Bayındır, aleyhinde verilen karar açıklanana değin hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
   Öte yandan sanık Emrah Bayındır’ın Türkiye’de işlemiş olduğu birçok farklı suç nedeniyle Interpol tarafından aranan şahıslar listesinde yer aldığı öğrenildi.

 

Yargıç Dündar: Kaçak yaşam sürdürdü
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın hazır bulundu.
   “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunma” suçundan yargılanan sanık Emrah Bayındır, 24 Aralık 2016’da 90 günlük turist vizesiyle ülkemize giriş yaptı.
   Sanık Bayındır’ın ikamet ya da çalışma izni çıkarabilmesi için 1,5 yıl süresi olmasına rağmen herhangi bir girişimde bulunmayarak kaçak yaşam sürmeyi tercih ettiğini vurgulayan Yargıç Meltem Dündar, sanığın 7 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.
   Ülkemizde yasal statüsü bulunmayan zanlının ülkemizden ihraç edilmesi veya TC yetkililerinin talebi halinde de yargılanmak üzere Türkiye’ye iade edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER