banner6

Kaçakçılığı gümrük memurları tespit etti

banner37

Girne Turizm Limanı’nda önceki gün TIR dorsesine gizlenerek, ülkeye kaçak girmeye çalışan Suriye uyruklu 5 kişi ile TIR’ı kullanan şoför suçüstü yakalandı

Kaçakçılığı gümrük memurları tespit etti
banner151 banner143

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne Turizm Limanı’nda önceki gün bir TIR’ın dorsesine gizlenerek ülkeye yasadışı olarak girmeye çalışan Suriye uyruklu beş kişi yakalandı.

50 yaşındaki Selim Sağlam isimli TIR şoförü ile 17 yaşındaki W.K., 19 yaşındaki D.A., 18 yaşındaki O.A., 22 yaşındaki K.A. ve 19 yaşındaki A.A. isimli Suriye uyruklu beş kişi dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak tutuklandı.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Yağız Kol, mahkemede verdiği

yeminli şahadette zanlı Selim Sağlam’ın kullandığı 34 VV 079 plakalı TIR’ın önceki gün saat 14.00 sıralarında Girne Turizm Limanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığı sırada gümrük memurları tarafından kontrol edildiğini ve TIR’daki dorseye gizlenmiş beş Suriye vatandaşının tespit edildiğini söyledi.

Kol, Suriyeli zanlılar ile TIR şoförü Selim Sağlam’ın sorgulanmasının ardından tutuklandığını ve TIR’ın emare alındığını ifade etti.

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Kol, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Davaya bakan Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 3 gün tutukluluk emri verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 09:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104