Kaçaklar ülkelerine gönderilecek

banner37

Girne’de yapılan asayiş ve trafik denetimlerinde, ülkede ikamet izinsiz kaldıkları tespit edilen Toqeer Bashir ve Emrah Selim Güler, mahkemeye çıkarıldı

Kaçaklar ülkelerine gönderilecek
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde önceki akşam yapılan asayiş ve trafik denetimlerinde, ülkede ikamet izinsiz bulundukları tespit edilen zanlılar Toqeer Bashir ve Emrah Selim Güler, dün sabah Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme, zanlıların ihraç işlemlerinin tamamlanabilmesi adına, zanlıların poliste 3 gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi. Zanlıların, ülkelerine geri gönderileceği bildirildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Yalgı Döşenci, her iki zanlının da “İkamet İzinsiz Kalmak” suçundan methaldar olduklarını belirtti.

Önceki akşam yapılan asayiş ve trafik denetimlerinde, zanlı Toqeer Bashir ve Emrah Selim Güler’in yapılan kimlik kontrollerinde, ülkede ikamet izinsiz bulunduklarının tespit edilmesi üzerine tutuklandıklarını kaydetti.

Döşenci, her iki zanlının da ülkelerine gönderilmeleri için iade işlemlerinin başlatıldığını ve bunun için belirli bir süreye ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, zanlıların 3 gün daha poliste tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların ihraç işlemleri tamamlanıncaya değin poliste 3 gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75