Kaçakları, TIR şoförü ihbar etti

banner37

KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Hamitköy’de TIR dorsesinde yakalanan 7 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine mahkemeden 1’er gün tutukluluk emri alındı

Kaçakları, TIR  şoförü ihbar etti
banner99

Sedef BOŞNAK

   KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Lefkoşa’da Din Sitesi önünde, TIR dorsesinde yakalanan 7 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine dün tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin edildi.

   Mersin’den 30 Eylül’de Toros isimli yük gemisiyle, Gazimağusa Limanı’na gelen bir TIR dorsesinde gizli 7 Suriyeli kaçak göçmen, dorseyi çeken TIR şoförünün ihbarı doğrultusunda yakalandı.

banner134
   Meseleyle ilgili tutuklanan Suriyeli 7 zanlı aleyhine dün, mahkemeden, gıyaplarında 1’er gün tutukluluk emri temin edildi.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım, zanlıların, “onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlıların, 30 Eylül 2020’de, Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye giriş yaptıktan sonra ihbar üzerine düzenlenen operasyon sonucu, Hamitköy’de, Din Sitesi önünde tespit edildiklerini söyledi.

   Gökhan Yıldırım, Suriyeli zanlılara, PCR testi yapıldığını ancak sonuçların henüz çıkmadığını ifade etti.

   Yıldırım, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

  Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için polisin süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlıların 1’er gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75