Kaçan kişi halen bulunamadı

banner37

Boğazköy’de yol kenarındaki reklam panolarının altına 280 gram hintkeneviri ve 180 gram sentetik cannabinoid bırakmakla suçlanan Cengiz Han Topacık’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Kaçan kişi halen bulunamadı
banner99

   Boğazköy’de yol kenarındaki reklam panosunun altına 280 gram hintkeneviri ve 180 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucuları bıraktığı iddiasıyla tutuklanan Cengiz Han Topacık’ın tutukluluk süresi, devam eden soruşturma nedeniyle 7 gün daha uzatıldı.

   Polis, Topacık’ın bıraktığı uyuşturucuları almaya giden Smart Abıyere’nin suçüstü yakalandığını ancak olay yerinden kiralık bir araçla kaçan suç ortağının halen arandığını açıkladı.

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru İbrahim Atabek, 1 Ekim 2020 tarihinde saat 19.30 raddelerinde Boğazköy’de, Şht. Şenay Özdayı Caddesi üzerinde bulunan reklam tabelaları altına Lefkoşa’da sakin zanlı Cengiz Han Topacık’ın 10 ayrı şeffaf naylon pakette yaklaşık 280 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi ve 3 ayrı şeffaf naylon pakette yaklaşık 180 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bıraktığının tespit edildiğini söyledi.

   Atabek, bırakılan paketlerin tespit edilmesi üzerine pusu kurulduğunu ve olay yerine ZRH 367 plakalı araç ile Girne’de sakin zanlı Smart Abıyere’nin (E-38/Nijerya-Öğrenci) almaya geldiği sırada makul kuvvet kullanılarak suçüstü hali tutuklandığını, araç içerisinde bulunan ve şu an aranmakta olan ismi tespit edilen bir zanlının ise ZRH 367 plakalı araç ile olay yerinden kaçtığını mahkemeye aktardı.

   Atabek, yapılan ileri soruşturmada Girne’de, Şht. Cavit Salih Sokak üzerinde park halinde bulunan ZRH 367 plakalı aracın tespit edildiğini ve içerisinde yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 1 adet içerisinde tütünle karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara ve 4 adet sarma sigara izmariti bulunduğunu söyledi.

   Zanlı Cengiz Han Topacık’ın ise daha sonra tespit edilerek tutuklandığını aktaran Atabek, meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, aranmakta olan bir şahsın olduğunu ve kayıp emareler olabileceğini belirterek zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlının soruşturma maksatlı 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75